Trwa ładowanie...
d1awd8c
TVP

Austria wprowadza kontrole na granicach

W związku z kryzysem imigracyjnym od północy z wtorku na środę w Austrii możliwe będzie przeprowadzanie kontroli granicznych. Zarządzenie w tej sprawie rząd austriacki wydał we wtorek po południu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Austria wprowadza kontrole na granicach
(PAP/EPA, Fot: Herbert P. Oczeret)
d1awd8c

Austriacka minister spraw wewnętrznych Johanna Mikl-Leitner wystosowała pismo do unijnego komisarza ds. migracji Dimitrisa Awramopulosa, oficjalnie informując o tymczasowym przywróceniu kontroli granicznych - poinformował austriacki resort spraw wewnętrznych. Kontrole mają być skoncentrowane na granicach z Węgrami, Włochami, Słowenią i Słowacją.

Mikl-Leitner podkreśliła, że Austria chce elastycznie reagować na napływ migrantów i na przemyt ludzi. Zapewniła, że intensywność kontroli granicznych będzie uzależniona od wymogów bezpieczeństwa.

d1awd8c

Kanclerz Austrii Werner Faymann, który spotkał się w Berlinie z szefową rządu Niemiec Angelą Merkel, podkreślił, że podczas przyjmowania uchodźców należy w przyszłości lepiej weryfikować, kto ma prawo do azylu. Wskazał, że obecnie w Austrii pod opieką państwa jest więcej uchodźców niż w Niemczech.

Mikl-Leitner zaakcentowała w piśmie do Awramopulosa, wskazując na ustawodawstwo Unii, że "azylanci muszą pogodzić się z tym, iż nie mogą sobie wybierać kraju członkowskiego UE, w którym zapewniona zostanie im ochrona". Wyraziła też przekonanie, że jednolite unijne ramy prawne mogą funkcjonować tylko pod warunkiem, iż wszystkie państwa solidarnie wezmą na siebie wspólną odpowiedzialność.

d1awd8c

Podziel się opinią

Share
d1awd8c
d1awd8c
Więcej tematów