Trwa ładowanie...
d2j3tv5

Ashcroft chce rejestrować przyjezdnych

Amerykański Departament Sprawiedliwości w ramach walki z terroryzmem przygotował plan, który zakłada rejestrację tysięcy osób, które przyjadą do Stanów Zjednoczonych z tak zwanych "krajów wysokiego ryzyka". Procedura rejestracji ma objąć miedzy innymi pobieranie odcisków palców.

d2j3tv5
d2j3tv5

Według telewizji NBC, która ujawniła plan Departamentu Sprawiedliwości, Prokurator Generalny John Ashcroft chce do walki z terroryzmem wykorzystać przepisy pochodzące z początku lat czterdziestych. Wprowadzono je z powodu napływu do Stanów Zjednoczonych milionów imigrantów w czasie II wojny światowej.

Po wojnie znaczenie przepisów pozwalających rejestrować "przybyszów wysokiego ryzyka" stopniowo malało. Od kilkunastu lat specjalnej procedurze poddaje się tylko obywateli Iraku, Iranu, Libii i Sudanu. Propozycja Departamentu Sprawiedliwości zakłada, że rejestracją zostaliby objęci również mieszkańcy Kuby, Korei Północnej, Syrii, Pakistanu, Arabii Saudyjskiej oraz Jemenu. Obywatele tych państw, jeśli chcieliby zostać w USA ponad 30 dni, musieliby wypełnić specjalny formularz a także pozwolić służbom imigracyjnym na zrobienie zdjęć i pobranie odcisków palców.

Procedury rejestracji mogą objąć 100 tysięcy osób rocznie.(ck)

d2j3tv5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j3tv5
Więcej tematów