Trwa ładowanie...
d2x42ug
argentyna
13-05-2002 06:33

Argentyna: oszczędności nie na bony

Roberto Lavagna (AFP)
Argentyna zrezygnowała w niedzielę ze zmiany zamrożonych w bankach oszczędności na bony i postanowiła szukać innych sposobów uniknięcia krachu swego systemu bankowego.

d2x42ug
d2x42ug

Jak poinformował rzecznik prezydenta Eduardo Amadeo, minister gospodarki Roberto Lavagna wstrzymał na kilka dni negocjacje w celu poszukiwania innej alternatywy. Argentyńczycy niemal codzienne protestowali przeciwko konwersji depozytów bankowych na bony.

Minister Lavagna powiedział w niedzielę, że od dwóch tygodni argentyński system bankowy funkcjonuje znacznie lepiej. Naszym celem jest zapewnienie maksimum elastyczności w zakresie przyszłego wykorzystywania oszczędności oraz stworzenie takich warunków, aby banki były bezpieczne i atrakcyjne dla właścicieli wkładów - twierdził Lavanga, apelując o jeszcze kilka dni czasu na rozwiązanie tego problemu.

W najbliższych dniach Argentyna musi zwrócić do Banku Światowego 800 mln dolarów, co zdaniem analityków jest prawie niemożliwe bez pomocy zewnętrznej albo głębokiego uszczuplenia rezerw banku centralnego. Lavagna powiedział, że decyzja o spłacie długo zapadnie do północy w poniedziałek. (jask)

d2x42ug
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x42ug
Więcej tematów