Trwa ładowanie...
d2znzr8
media

AOL Time Warner stracił blisko 100 miliardów

Największy na świecie koncern medialny AOL Time Warner stracił w ubiegłym roku 98,7 miliarda dolarów i była to największa w historii USA strata jednego przedsiębiorstwa. Była ona wyższa od produktu krajowego brutto Egiptu w 2001 roku. W czwartym kwartale 2001 roku straty koncernu wyniosły 1,8 miliarda dolarów.
Share
d2znzr8

Tak gigantyczne straty były spowodowane gwałtownym spadkiem wartości America Online, firmy, która dwa lata temu, w rozkwicie przedsiębiorstw internetowych, mogła sobie pozwolić na kupno Time Warner. W oczach inwestorów giełdowych akcje AOL nie mają dzisiaj żadnej wartości. Ma ona coraz mniej reklamodawców, a liczba jej abonentów rośnie bardzo wolno.

Blisko dwa lata temu AOL nabył za 106,2 miliarda dolarów koncern Time Warner i główni architekci tej fuzji, uznanej obecnie za porażkę, są poddawani ostrej krytyce.

Przed opublikowaniem komunikatu o stratach podano, że AOL Time Warner sprzedał 8,4% swoich udziałów w Hughes Electronic Corp., w ramach działań zmierzających do zmniejszenia zadłużenia koncernu.

d2znzr8

Twórca CNN i jeden z największych akcjonariuszy indywidualnych AOL Time Warner Ted Turner zapowiedział, że w maju odchodzi ze stanowiska wiceprezydenta rady nadzorczej koncernu.

Decyzja Turnera została ogłoszona zaledwie kilka tygodni po odejściu ze stanowiska szefa rady nadzorczej Stevea Casea, twórcy AOL i głównego architekta fuzji z Time Warner. Między Turnerem i Casem trwała ostra walka. Kiedy w styczniu 2000 roku ogłoszono fuzję między AOL i Time Warner, Turner został upokorzony, ponieważ odmówiono mu stanowiska w zarządzie nowej grupy. (mp)

d2znzr8

Podziel się opinią

Share
d2znzr8
d2znzr8
Więcej tematów