Trwa ładowanie...
d17deks

Andrzej Rozenek odejdzie od Palikota?

Poseł Andrzej Rozenek rezygnuje ze swoich funkcji w Twoim Ruchu. Poinformował o tym na swoim profilu na Twitterze. - Bezpośrednim powodem mojej decyzji jest wynik audytu przeprowadzonego przez kancelarię sejmu w klubie Twojego Ruchu - powiedział Rozenek w rozmowie z Wirtualną Polską. Decyzja o jego członkostwie w partii ma zapaść jutro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Rozenek
Andrzej Rozenek (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d17deks

- Chciałem poinformować, że już nie jestem rzecznikiem Twojego Ruchu i nie mam zamiaru świecić oczami za ludzi, którzy nie płacili miesiącami ZUS-u za naszych pracowników. To niedopuszczalne i nie mieści się w moich wyobrażeniach sprawowania mandatu poselskiego i uprawiania polityki - tłumaczy poseł w rozmowie z WP.

Rozenek napisał na Twitterze, że "w związku z niewyjaśnionymi nieprawidłowościami finansowymi składa rezygnację z funkcji rzecznika Twojego Ruchu, członka zarządu oraz sztabu wyborczego".

To nie koniec zmian

d17deks

To nie jedyne zmiany w TR. Posłowie Marek Poznański i Łukasz Krupa zawiesili swoje członkostwo w partii i klubie. Nowym rzecznikiem klubu parlamentarnego Twój Ruch został Michał Kabaciński, zaś wiceprzewodniczącym klubu poselskiego - Jerzy Borkowski.

Potwierdził to podczas krótkiej rozmowy z dziennikarzami przewodniczący ugrupowania, Janusz Palikot. Oświadczył, że Kabaciński był "bardzo zaangażowany w kampanię" i że podjął decyzję o powołaniu go na stanowisko rzecznika.

"Składki były opłacane"

Oznajmił też, że składki "były opłacane". Przyznał jednak, że następowały opóźnienia w płatnościach. - Nie pozbawiają one jednak świadczeń - zaznaczył.

d17deks

Poinformował, że zwrócił się do ZUS o rozliczenie konta. - Chcę mieć to napisane czarno na białym - uznał. O skierowaniu prośby o rozliczenie konta napisał także na Twitterze.

- Część doniesień medialnych powoduje, że koledzy reagują na to bardzo emocjonalnie - powiedział Palikot. Dodał, że oczekuje, iż ZUS "w trybie natychmiastowym" udzieli odpowiedniej informacji.

- Jeśli pokażą się jakieś dodatkowe jeszcze zobowiązania, natychmiast je uregulujemy - powiedział szef TR.

Oznajmił ponadto, że decyzja o dalszym członkostwie Rozenka w partii ma zapaść jutro.

d17deks

Chodzi o 200 tys. zł

Radio RMF FM informowało niedawno, że klub TR od początku kadencji miał nieprawidłowo rozliczać swoich pracowników; miało to dotyczyć m.in. zaniżania składek płaconych do ZUS za pracowników, ale przypadków całkowitego nierozliczania zatrudnionych. Według doniesień medialnych chodzi o kwotę prawie 200 tys. zł. O sprawie miał zawiadomić Zakład Ubezpieczeń SpołecznychUbezpieczeń Społecznych jeden z pracowników klubu, po czym ZUS wszczął kontrolę. Audyt - według doniesień medialnych - zarządzony został także przez szefa Kancelarii Sejmu. Później media donosiły też, że zostało zajęte konto klubu.

W wydanym 26 lutego oświadczeniu klubu TR napisano, że konto klubowe nie zostało zajęte. "Nie mamy żadnej wiedzy o tytule egzekucyjnym. Prowadzona przez ZUS kontrola ma się zakończyć w następnym tygodniu, a wewnętrzna kontrola sejmowa nie wykazała istotnych nieprawidłowości" - napisano w tym oświadczeniu klubu.

Od posła do zarządu partii

Andrzej Rozenek w wyborach parlamentarnych w 2011 r. uzyskał mandat z listy Ruchu Palikota, zdobywając 15 793 głosy w okręgu katowickim. 12 października został wybrany na rzecznika prasowego klubu poselskiego Ruchu Palikota, który następnie został przekształcony w Twój Ruch. Zasiadł w zarządzie nowej partii.

d17deks

W 2014 kandydował na urząd prezydenta m.st. Warszawy z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Andrzeja Rozenka, zdobywając w I turze głosowania 2,28% głosów.

Zobacz również wideo: Rozenek: niskie sondaże zabijają partię

d17deks

Podziel się opinią

Share

d17deks

d17deks
Więcej tematów