Trwa ładowanie...

Andrzej Duda rozmawiał z Erdoganem

Ponad pół godziny trwała telefoniczna rozmowa Andrzeja Dudy z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoğanem. Wiemy, czego dotyczyła.

Andrzej Duda rozmawiał z ErdoganemŹródło: PAP
d24uurx
d24uurx

Rozmowa odbyła się z inicjatywy Erdoğana, który poinformował prezydenta Dudę o przebiegu i rezultatach referendum konstytucyjnego w Turcji oraz o dalszych krokach związanych z reformą ustrojową państwa - czytamy w komunikacie na stronie prezydent.pl.

Duda był jednym z kilku światowych przywódców, z którymi prezydent Erdoğan kontaktował się w tej sprawie w ostatnim czasie. Politycy omówili kwestię międzynarodowych reakcji na referendum. Prezydent Duda podkreślił w tym kontekście znaczenie "odbudowy zaufania i dialogu pomiędzy państwami europejskimi, tak by zagwarantować wzajemny szacunek i bezpieczeństwo".

Rozmówcy omówili też stan stosunków dwustronnych i ich perspektywy w najbliższym czasie. Duda podkreślił też znaczenie wypełniania przez Turcję jej zobowiązań sojuszniczych w ramach NATO i współpracę z Unią Europejską w związku z kryzysem migracyjnym.

Duda w Meksyku

Prezydent Andrzej Duda przebywa w Meksyku, gdzie odebrał symboliczny klucz do Miasta Meksyk. Wcześniej Alberto Stebelski-Orlowski, konsul honorowy w Meksyku, odmówił przyjęcia odznaczenia z rąk Andrzeja Dudy. W czasie wizyty prezydenta w Meksyku miał on otrzymać Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Odmowa przyjęcia odznaczenia to "forma protestu przeciw temu, co obecnie dzieje się w Polsce".

d24uurx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24uurx
Więcej tematów