Trwa ładowanie...

Akcja ratunkowa nad Morskim Okiem

W rejonie Morskiego Oka Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przeprowadziło akcję ratunkową. Znaleziono tam mężczyznę w stanie hipotermii. Jak dowiedziała się WP, trafił on już do szpitala.
Share
Akcja ratunkowa nad Morskim Okiem
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Momot
d1hhf5d

Jak poinformował WP ratownik dyżurny Tomasz Wojciechowski, przed godziną 7.00 TOPR otrzymało zgłoszenie o wychłodzonym mężczyźnie, znalezionym nad Morskim Okiem. Z ratownikami skontaktował się - za pośrednictwem żony - turysta, który wybierał się w góry i zauważył leżącego częściowo w lodowatej wodzie i śniegu mężczyznę.

Na ratunek wyleciał śmigłowiec TOPR. Przeprowadzone na miejscu badanie wykazało, że temperatura ciała mężczyzny wynosi 29 stopni Celsjusza.

Po około godzinie od zgłoszenia mężczyzna trafił do szpitala w Zakopanem. Jest przytomny. Wiadomo, że całą noc spędził nad Morskim Okiem, nie wiadomo jednak dlaczego. Nie był odpowiednio wyposażony do zimowej wycieczki - m.in. nie posiadał jak na te warunki atmosferyczne odpowiedniego ubioru. Z powodu wychłodzenia, kontakt z nim jest utrudniony.

d1hhf5d

Podziel się opinią

Share
d1hhf5d
d1hhf5d
Więcej tematów