Trwa ładowanie...
d49o09v

Agora pozywa Leppera

Przeprosin na łamach prasy i 50 tysięcy zł na cele społeczne domaga się od przewodniczącego Samoobrony Andrzeja Leppera zarząd Agory, wydawcy Gazety Wyborczej. Agora wystąpiła przeciw Lepperowi z pozwem o ochronę dóbr osobistych.
Share
d49o09v

Rzeczniczka Agory Dorota Nowak poinformowała PAP, że pozew został złożony we wtorek w warszawskim Sądzie Okręgowym.

Spółka zarzuca Lepperowi rozpowszechnianie kłamstw o korzystaniu przez Agorę z miliardowych zwolnień podatkowych za 2000 rok. Chodzi o wypowiedzi lidera Samoobrony m.in. w czasie wystąpień sejmowych 27 lutego i 5 kwietnia, a także podczas kongresu partii 7 kwietnia. Stwierdzenia o gigantycznych ulgach pojawiły się też w ostatniej książce Leppera.

600 milionów złotych, 1,8 miliarda złotych, 2 miliardy złotych czy wręcz miliardy złotych - takie kwoty wymieniał Lepper mówiąc o ulgach podatkowych rzekomo udzielonych Agorze SA bądź jej akcjonariuszom czy szefowi Gazety Wyborczej Adamowi Michnikowi.

d49o09v

Stanowczo stwierdzamy, że informacje te nie są prawdziwe. Ani Agora SA, ani A. Michnik, ani też akcjonariusze - założyciele Agory SA w wyniku nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przyjętej w 2000 r., a obowiązującej w 2001 r. nie korzystali ze zwolnień (ulg) podatkowych, o których mówi A. Lepper - napisali przedstawiciele Agory w oświadczeniu przekazanym we wtorek PAP.

Przedstawiciele Agory uważają również, że z liderem Samoobrony nie można prowadzić merytorycznej dyskusji, a ewentualna polemika z jego pomówieniami nie przyniesie pożądanego skutku w postaci odpowiedzialności za rozgłaszane kłamstwa. Agora chce, by Lepper przeprosił ją na łamach Gazety Wyborczej i Rzeczpospolitej, a także wpłacił 50 tysięcy zł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej.(iza)

d49o09v

Podziel się opinią

Share
d49o09v
d49o09v
Więcej tematów