Trwa ładowanie...

Admin:admin1 - hasło do strony powiatu brzeskiego

Urzędnicy brzeskiego starostwa zmienili już hasło umożliwiające zarządzanie stroną internetową powiatu. Stało się to - jak pisze "Nowa Trybuna Opolska" dopiero po interwencji dziennikarzy. Dotychczasowe hasło było bowiem dziecinnie proste. Po wpisaniu nazwy użytkownika "admin" i hasła "admin 1" można było wpisywać dowolne treści na stronę starostwa.

Share
Admin:admin1 - hasło do strony powiatu brzeskiego
Źródło: AFP
d15qgvm

- Owszem, że grzebanie w czyjejś stronie jest przestępstwem, jednak każdy mógł np. przebrać się, pójść do kafejki internetowej i po prostu włożyć na tą stronę co chciał. Dajmy na to pozmieniać warunki przetargów opublikowanych na stronie jako ogłoszenia albo po prostu wstawić w witrynę wszystko co mu się podoba - komentuje w "NTO" Tomasz Sokół, projektant stron internetowych.

- Przyznam szczerze, że byłem zaskoczony informacjami o tak dziecinnie prostym haśle w tak poważnym urzędzie jakim jest starostwo powiatowe. Zostawiając takie hasło ktoś po prostu wykazał się dużą lekkomyślnością - dodaje.

Jak pisze gazeta, zaskoczony jest również starosta brzeski. - Natychmiast polecę to zmienić - zapewnił Maciej Stefański.

d15qgvm

Podziel się opinią

Share
d15qgvm
d15qgvm
Więcej tematów