Trwa ładowanie...

11 listopada odbędą się Biegi Niepodległości

• W całej Polsce zorganizowano ponad 70 biegów z okazji Święta Niepodległości
• Największe Biegi Niepodległości są w Warszawie, Poznaniu i Gdyni
• Większość biegów ma dystans 10 i 11 kilometrów

Share
11 listopada odbędą się Biegi Niepodległości
Źródło: Agencja Gazeta
d444y43

11 listopada tysiące Polaków pobiegnie w biegach niepodległości organizowanych w całej Polsce. Lista zawodów z okazji Narodowego Święta Niepodległości liczy ponad 70 pozycji. Większość z nich odbywa się w święto niepodległości, ale są też takie organizowane w sobotę 12 listopada.

Bieg niepodległości nie ma ściśle określonego dystansu, ale najczęściej jest to 10 lub 11 kilometrów. Równie często trasy biegów w tym dniu mają 5 kilometrów, ponieważ takie biegi to sposób na uczczenie Narodowego Święta Niepodległości, a nie zawody dla profesjonalnych maratończyków. Choć na długiej liście biegów z okazji święta niepodległości jest też półmaraton. W Węgorzewie od sześciu lat organizowany jest Półmaraton Niepodległości.

Święto Niepodległości na sportowo

Warszawski Bieg Niepodległości jest najstarszymi zawodami z okazji 11 listopada i w tym roku będzie to już 28 edycja. 15 tys. biegaczy przebiegnie dystans 10 kilometrów i będzie to też największy bieg niepodległości w Polsce.

Rok temu w Warszawie rozpoczęto przygotowywania do biegowych obchodów 100-lecia niepodległości. W 2018 roku w całej Polsce zostanie zorganizowanych 100 biegów niepodległości w 100 różnych miastach z udziałem 100 tys. osób.

d444y43

11 listopada równie popularne biegi organizowane są w Poznaniu i Gdyni. W tym pierwszym mieście bieg niepodległości odbędzie się po raz pierwszy i zapisało się na niego 10 tys. osób, ale gdyby nie limit, uczestników mogłoby być więcej. W Gdyni zgłosiło się ponad 6 tys. biegaczy.

Bieg niepodległości to nie tylko uczczenie Narodowego Święta Niepodległości. W Krakowie 3 tys. biegaczy pobiegnie w piątek, żeby uzbierać pieniądze na zakup sprzętu dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Na ten bieg można zapisać się nawet 11 listopada. Wystarczy przyjść do biura zawodów i zapłacić za swój start.

Bieg niepodległości z wąsem

Jednym z oryginalniejszych biegów 11 listopada będzie ten organizowany we Wrocławiu. W Biegu Niepodległości z wąsem wystartuje ponad tysiąc osób, które będą miały przyczepione wąsy nawiązujące do Józefa Piłsudskiego. Organizatorzy na swojej stronie internetowej zapowiadają też konkurs dla panów na najlepszy wąs.

d444y43

Podziel się opinią

Share
d444y43
d444y43
Więcej tematów