Trwa ładowanie...
d43rbou

Żydzi z NY sami będą się bronić

W dwóch dzielnicach Nowego Jorku zamieszkanych w większości przez ludność żydowską, pojawią się wkrótce patrole złożone z uzbrojonych mieszkańców osiedli.

Share
d43rbou

Przewodniczący jednego z prawicowych nowojorskich ugrupowań żydowskich rabin Yakove Lloyd wyjaśnił, że przedsięwzięcie to ma chronić mieszkańców przed ewentualnymi atakami ze strony muzułmańskich ekstremistów.

Dodał, że pierwsze siedmiogodzinne zbrojne patrole pojawią się na ulicach Brooklynu już 16 czerwca. Według niego, do tej pory gotowość udziału w przedsięwzięciu wyraziło 50 mieszkańców Brooklynu, w tym pracownicy miejskich agencji ochrony posiadający pozwolenia na broń o kalibrze 9 milimetrów.

Według rabina Lloyda, pozostałe osoby będą wyposażone w broń kalibru 12 lub 20 milimetrów. Ponieważ nowojorskie prawo nie zezwala na noszenie broni na widoku publicznym, patrolujący mają trzymać ją w pogotowiu, nienaładowaną, w torbach lub siatkach.

Lloyd dodał również, że ze względu na obowiązujący Żydów szabas w piątkowe i sobotnie wieczory, w patrolach w tym czasie będą brali udział Żydzi mniej religijni.

W zeszłym tygodniu, amerykańska stacja telewizyjna CBS ujawniła, że przed pierwszym atakiem bombowym na nowojorskie wieżowce Światowego Centrum Handlu w 1993 roku, domniemani zamachowcy z Abdulrahmanem Yasinem na czele planowali akcję terrorystyczną przeciwko żydowskim skupiskom w tym mieście.(an)

d43rbou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43rbou
d43rbou
Więcej tematów