Trwa ładowanie...
db601nn
ipn
16-06-2005 08:40

Zoll: Giertych złamie prawo

Rzecznik Praw Obywatelskich uważa, że Leon Kieres nie powinien wydać komisji śledczej materiałów Instytutu Pamięci Narodowej. Profesor Andrzej Zoll powiedział, że jest to sprzeczne z ustawą o IPN. W Salonie Politycznym Trójki profesor Zoll powiedział też, że nie ma też wątpliwości, iż Roman Giertych złamie prawo jeżeli ujawni zawartość teczki premiera Marka Belki.

db601nn
db601nn

Rzecznik Praw Obywatelskich powiedział, że teczki mogą być udostępnione tylko w czterech przypadkach. Dotyczy to ustawy o lustracji, ustawy o kombatantach, ścigania przestępstw przeciwko narodowi polskiemu oraz udostępniania dokumentów dla celów naukowych. Zaznaczył, że komisja śledcza domagając się materiałów IPN oparła się na przepisie, że władze powiny udostępniać jej dokumenty. Profesor dodał jednak, że IPN jest innym organem i jego prace są oparte o specjalną ustawę.

Rzecznik Praw Obywatelskich podkreślił też, że są pewne procedury ujawniania danych osobowych. Według niego ze strony komisji śledczej mamy doczynienia ze stałym łamaniem prawa.

db601nn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db601nn
Więcej tematów