Trwa ładowanie...

Zmiany w Białym Domu

Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek na Twitterze, że powołał generała Johna Kelly'ego na stanowisko szefa personelu Białego Domu.

Share
Zmiany w Białym Domu
Źródło: PAP, Fot: michael reynolds
d238nwx

W administracji Trumpa Kelly sprawuje już urząd ministra bezpieczeństwa narodowego USA. Na stanowisku szefa personelu Białego Domu zastąpi on Reince'a Priebusa.

"Kelly to prawdziwa gwiazda i wielki Amerykanin" - napisał Trump na Twitterze.

John Kelly to emerytowany czterogwiazdkowy generał z 40-letnim stażem w piechocie morskiej. W latach 2012-16 kierował Dowództwem Południowym na Florydzie obejmującym rejon Ameryki Łacińskiej, będąc tym samym odpowiedzialnym m.in. za więzienie w amerykańskiej bazie wojskowej w Guantanamo na Kubie.

Kelly dowodził m.in. siłami USA walczącymi w zachodnim Iraku. W 2003 roku został pierwszym od 1951 roku pułkownikiem piechoty morskiej awansowanym do stopnia generała brygady podczas misji bojowej. Jego syn, również wojskowy, zginął w 2010 roku podczas walk w Afganistanie.

Szefa personelu Białego Domu to jedno z najważniejszych stanowisk we władzy wykonawczej na szczeblu federalnym w USA. Kieruje on m.in. pracami Urzędu Wykonawczego Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

d238nwx

Podziel się opinią

Share
d238nwx
d238nwx
Więcej tematów