WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogrzeb
14-04-2007 (22:00)

Zmarła żona Edwarda Gierka

Stanisława Gierek, wdowa po byłym I sekretarzu KC PZPR Edwardzie Gierku, zmarła w Cieszynie (Śląskie) -
poinformował dyrektor biura eurodeputowanego Adama Gierka
Dariusz Szustik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Stanisława Gierek, z domu Jędrusik, urodziła się w 1918 roku w Sosnowcu. Wyszła za mąż za Edwarda Gierka w 1937 roku. Byli małżeństwem przez 65 lat. Mieli dwóch synów - Jerzego i Adama. Prof. Adam Gierek jest obecnie deputowanym do Parlamentu Europejskiego, członkiem Partii Europejskich Socjalistów.

Edward Gierek zmarł w lipcu 2001 w szpitalu w Cieszynie. Na tym samym oddziale zakończyła życie jego żona. Przyczyną śmierci była nasilająca się od kilku lat niewydolność krążenia. Stanisława Gierek spocznie tam gdzie jej mąż, na cmentarzu w Sosnowcu - Zagórzu. Ceremonia pogrzebowa będzie świecka.

Polub WP Wiadomości
WP
WP