WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarł piosenkarz i kompozytor reggae Junior Murvin

W szpitalu w Port Antonio na Jamajce zmarł piosenkarz i kompozytor muzyki reggae Junior Murvin - poinformował jego syn Keith Smith. Murvin zdobył popularność przebojem "Police and Thieves". Miał 67 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarł piosenkarz i kompozytor reggae Junior Murvin
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
WP

Nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną zgonu. Artysta cierpiał na cukrzycę i nadciśnienie. Był niedawno hospitalizowany.

Murvin Junior Smith (tak brzmiało jego pełne nazwisko) rozpoczął swoją karierę od występów w hotelach w okręgu Portland, niedaleko stolicy Jamajki - Kingston. Został zauważony przez znanego producenta muzyki reggae Lee "Scratch" Perry'ego i przeniósł się do Kingston, gdzie zaczął nagrywać swoje utwory.

W 1976 r. nagrał utwór "Police and Thieves" (Policja i złodzieje), który stał się przebojem na Jamajce, a później w wielkiej Brytanii. Jego najbardziej znaną wersję nagrał zespół The Clash.

WP

Murvin nagrywał kolejne utwory w latach 80. i na początku 90. ub. wieku, ale bez większego powodzenia.

Polub WP Wiadomości
WP
WP