Trwa ładowanie...
d4fq501

Zmarł mąż i impresario Celine Dion

• Rene Angelil, mąż i długoletni impresario piosenkarki Celine Dion, zmarł w wieku 73 lat
• Angelil przegrał walkę z [ rakiem ]( https://portal.abczdrowie.pl/rak-trzustki )
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarł mąż i impresario Celine Dion
(PAP/Abaca, Fot: Poree Audrey)
d4fq501

Angelil, również Kanadyjczyk, odkrył Dion kiedy miała zaledwie 12 lat. Przez wiele lat kierował jej karierą i wprowadził ją na światowe estrady.

W 1994 r. poślubił Dion w bazylice Notre Dame w Montrealu. Ślub miał wyjątkowo uroczystą i pełną przepychu oprawę. Angelil miał z Dion troje synów: 14-letniego obecnie Rene-Charlesa oraz bliźniaki Nelsona i Eddy'ego.

Angelil zmarł, jak poinformowała Dion, po długotrwałej walce z rakiem. Po raz pierwszy wykryto u niego tę chorobę w 1999 r. co skłoniło Dion do przerwania kariery.

d4fq501

Rene Angelil, 73, passed away this morning at his home in Las Vegas after a long and courageous battle against cancer....

Posted by Celine Dion on 14 stycznia 2016

Piosenkarka wróciła na estrady w roku 2014. Jak powiedziała wówczas, Angelil popierał jej decyzję jednak postanowił przekazać obowiązki impresaria ich długoletniemu przyjacielowi.

Premier Kanady Justin Trudeau skierował do Dion kondolencje za pośrednictwem Twittera. Burmistrz Montrealu Denis Coderre poinformował, że ku czci zmarłego flagi w mieście opuszczono do połowy masztu.

Zobacz także: Mąż Celine Dion chciał umrzeć w jej ramionach

d4fq501

Podziel się opinią

Share

d4fq501

d4fq501
Więcej tematów