Trwa ładowanie...
d25grwv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarł historyk, prof. Antoni Czacharowski

W wieku 83 lat zmarł historyk, prof. Antoni Czacharowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wybitny badacz dziejów średniowiecza, państwa krzyżackiego i miast europejskich - podało uniwersyteckie centrum informacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarł historyk, prof. Antoni Czacharowski
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d25grwv

Czacharowski urodził się 11 czerwca 1931 r. W 1955 r. ukończył historię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, a następnie na tej uczelni podjął pracę naukową. W 1960 r. obronił doktorat, a siedem lat później uzyskał habilitację. Tytuł profesora nadzwyczajnego otrzymał w 1977 r., a w 1999 r. został profesorem zwyczajnym.

Na UMK pełnił różne funkcje, m.in. prorektora (1982-1984) oraz dziekana (1978-1981), a także prodziekana (1973-1975) Wydziału Humanistycznego, był również wieloletnim kierownikiem Zakładu Historii Średniowiecza.

Prof. Czacharowski zajmował się takimi zagadnieniami naukowymi, jak dzieje Polski w średniowieczu, historia zakonu krzyżackiego i miast europejskich. Kierował pracą nad edycjami "Atlasu historycznego miast polskich".

Uczony był członkiem wielu międzynarodowych i krajowych stowarzyszeń oraz organizacji naukowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Historycznego i Toruńskiego Towarzystwa Naukowego.

d25grwv

Podziel się opinią

Share

d25grwv

d25grwv
Więcej tematów