Trwa ładowanie...
d4knrs6

Zaskakujący program w TVP Info. Chwalili przeciwników PiS

"Ta operacja już została kiedyś wykonana, i to bardzo dobrze wykonana przez Platformę Obywatelską". Takie słowa padły nie na konferencji prasowej PO, ale w programie TVP Info. I to nie z ust przychylnego opozycji publicysty. Związany z Klubem Ronina były poseł Józef Orzeł ostro bronił "schetynówek" i przekonywał, że PiS powinien ten program kontynuować, zamiast tworzyć Fundusz Dróg Samorządowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dyskusja w programie "Salon Dziennikarski" w TVP Info.
Dyskusja w programie "Salon Dziennikarski" w TVP Info. (TVP Info, Fot: TVP Info)
d4knrs6

Dzisiaj rzadko się zdarza, by któryś z publicystów zaangażowanych pochwalił działania "drugiej strony", albo skrytykował "swoich". Dlatego zapewne przebieg dyskusji w programie "Salon Dziennikarski" w TVP Info zadziwił zarówno widzów, jak i uczestników dyskusji. Znaczną część programu poświęcono zmianom w sądownictwie, które uzasadniali i których bronili prowadzący Jacek Karnowski i goście Jerzy Jachowicz, Witold Gadowski i Józef Orzeł.

Poseł PiS o rządowej podwyżce cen paliwa: antyludzka ustawa

Nieco w kontrze był Piotr Zaremba, który wskazywał na luki w projektach PiS. A przede wszystkim przestrzegał, że jeśli PiS przegra wybory i będzie musiało oddać władzę, ich następcy znowu wymienią sędziów, tym razem na swoich. - To bardzo demoralizująca sytuacja - mówił Zaremba. Pozostali uczestnicy dyskusji raczej bronili poczynań PiS.

d4knrs6

Pod koniec programu zmieniono temat na podwyżki cen paliw, które próbuje przeforsować Prawo i Sprawiedliwość. I choć Jacek Karnowskich chwalił odwagę PiS, które mimo kosztów politycznych chce poprawić stan dróg, spotkał się z ostrym sprzeciwem. Witold Gadowski krytykował podwyżki, jako stojące w sprzeczności z deklaracjami o doskonałej kondycji z budżetu. - Ale mamy się zadłużać? Lepiej szukać nowych źródeł - próbował bronić rządu Jacek Karnowski.

Z kolei Józef Orzeł, były poseł i szef Klubu Ronina zaczął wychwalać schetynówki. I nie było to jedno zdanie, ale długi wywód. - To jest sytuacja, która trochę kompromituje polityków, którzy o tym mówią. Bo ta operacja już została kiedyś wykonana, i to bardzo dobrze wykonana przez Platformę Obywatelską i nazywało się to schetynówki. To było dodanie wójtom 50 procent z budżetu państwa i wójtowie musieli dać 50 procent ze swoich budżetów. Poszło świetnie, wójtowie tak to zaczęli robić, że był taki okres, że te drogi lokalne były w lepszym stanie niż wojewódzkie - przekonywał.

To nie wszystko, gość TVP ostro skrytykował też zaproponowany przez PiS system finansowania remontów. - Ten system jest tak skomplikowany, zanim dojdziemy do pieniędzy na konkretną drogę, że warto spytać czy nie wrócić do poprzedniego systemu - mówił Józef Orzeł. Jacek Karnowski próbował podważyć jego argumentację. - Ale to się wlekło, wlekło, do wielu gmin nawet zapach tych nowych dróg nie doszedł - przekonywał. Sytuację próbował ratować też Jerzy Jachowicz z wPolityce. - Józek, ale zobacz dokąd Platformę zaprowadziły schetynówki? Donikąd. No nie mają programu - mówił.

Program można obejrzeć na stronach TVP

d4knrs6

Podziel się opinią

Share
d4knrs6
d4knrs6
Więcej tematów