Trwa ładowanie...
d3c9jqm

Zaskakujące dane na temat gotowania

Aż 67% Polaków codziennie przygotowuje posiłki w domu. Mimo to codzienne stanie w kuchni to dla wielu przyjemność i relaks. To efekt mody na kulinarne blogi, programy telewizyjne i szybkie dania, pisze "Metro".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaskakujące dane na temat gotowania
(AKPA)
d3c9jqm

Aż 44% Polaków uważa, że istnieje "nowa kuchnia polska" - wynika z badań Instytutu Opinii Homo Homini dla Winiar. Co pod tym określeniem się kryje? - Przyjemność z gotowania, innowacyjność oraz moda. Odkrycie, że aby zjeść smacznie, nie trzeba wielogodzinnego poświęcenia - komentuje dr Tomasz Sobierajski, socjolog.

Okazuje się, że 67% Polaków choć prawie codziennie przygotowuje posiłki w domu, zaczyna czuć miętę do gotowania. Na pytanie: czym jest dla pani/pana gotowanie? 50%. - odpowiedziało przyjemnością, 12% - relaksem, 10% - sprawieniem przyjemności rodzinie. Stanie w kuchni jest koniecznością dla 48 proc. albo przykrym obowiązkiem - dla 10%

Chętnie eksperymentujemy. Dlaczego? Aż 64%. chce urozmaicenia posiłków, 55 %kuszą nowe smaki, 12% - tylko na specjalnie okazje, 11%. - chce zabłysnąć przed rodziną i znajomymi.

Zmienia się również sposób docierania do przepisów kulinarnych - na blacie kuchennym obok mąki pojawia się kawałek miejsca na laptopa. Co trzeci respondent chętnie korzysta z popularnych w ostatnim czasie blogów i forów kulinarnych, a także ze stron producentów produktów spożywczych.

Makaronowe szaleństwo na co dzień i od święta!

d3c9jqm

Podziel się opinią

Share
d3c9jqm
d3c9jqm
Więcej tematów