Trwa ładowanie...
d4fi7uu

Zablokowała budowę autostrady

Egzekutor zajął dwie działki w podwrocławskim Mokronosie, gdzie ma przebiegać autostradowa obwodnica Wrocławia. Właścicielka spornego terenu nie zgodziła się na warunki finansowe proponowane przez GDDKiA. Tym samym zablokowała możliwość budowy drogi - informuje RMF FM.

Share
d4fi7uu

Kobieta nie przystała na warunki Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, choć te same propozycje okazały się atrakcyjne dla właścicieli tysiąca innych działek. - Właścicielka tych spornych terenów (3,3 ha z sadem i pomieszczeniami gospodarczymi) chciała zbyt dużo - twierdzi z Joanna Wąsiel, rzecznik GDDKiA. Kobieta żądała 10 milinów złotych.

Wojewoda wydał decyzję o wywłaszczeniu. Tuż po godz. 8 na teren spornych działek wszedł komornik. Jednak i jemu nie udało się przekonać kobiety, dlatego egzekutor w asyście policji siłą próbują zająć teren. Ochroniarze przecięli metalowe ogrodzenie.

Właścicielka działek uważa, że zrobiono jej wielką krzywdę. Zapewniła, że mimo to odwoła się do wszelkich międzynarodowych instytucji i będzie szukała sprawiedliwości.

d4fi7uu

Podziel się opinią

Share
d4fi7uu
d4fi7uu
Więcej tematów