„Oprawca musi zostać ukarany więzieniem” – uzasadniała sędzia. Mężczyzna brutalnie zabił psa – udusił zwierzę i powiesił na drzewie. W czasie odczytywania wyroku oskarżonego nie było w sądzie.
We wrześniu 2000 za podobne okrucieństwo skazany został mieszkaniec Kalisza.