Trwa ładowanie...
d2cclnz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Z City na ulice

Co czwarty bezdomny jest przed czterdziestką. Przybywa także młodych z tytułem magistra - informuje "Metro".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z City na ulice
(WP, Fot: Łukasz Szełemej)
d2cclnz

Spis bezdomnych w noclegowniach i ośrodkach pomocy w okresie zimowym przeprowadza Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W całym kraju jest ich 30,7 tysięcy. 70 proc. przebywa w placówkach pomocy.

Żyją głównie w dużych miastach, przez lepszy dostęp do pomocy społecznej i możliwości dorobienia. Aż 80 proc. bezdomnych stanowią mężczyźni (24,5 tys. osób), ponad 14 proc. - kobiety, a ponad 1,5 tys. bezdomnych to dzieci.

Młodzi (przed trzydziestką) stanowią 12 proc. bezdomnych. Największa grupa - 33 proc. - to osoby w wieku 51-60 lat. Najstarsi - osoby pow. 70 lat - stanowią 4 proc. bezdomnych.

d2cclnz

Najczęstszym źródłem dochodu są dla nich zasiłki z pomocy społecznej (39 proc.) oraz renty/emerytury/świadczenia ZUS (17 proc.). Ponad 5 proc. bezdomnych ma legalne zatrudnienie.

Aż 580 bezdomnych w naszym kraju ma wyższe wykształcenie (to 2 proc. wszystkich bezdomnych). Najwięcej (44 proc.) jest wśród nich osób z wykształceniem zawodowym. 33 proc. bezdomnych legitymuje się wykształceniem podstawowym, a 16 proc. - średnim.

d2cclnz

Podziel się opinią

Share

d2cclnz

d2cclnz
Więcej tematów