Trwa ładowanie...
d26o2px
wójt
23-10-2003 11:30

Z aresztu do urzędu

Wczoraj w areszcie, dzisiaj na wolności. Podejrzany o łapownictwo wójt Dorohuska Stanisław M., wpłacił kaucję i przyszedł do pracy. Prokurator zamierza złożyć zażalenie na decyzję sądu, który orzekł tymczasowe aresztowanie z możliwością zamiany na poręczenie majątkowe.

d26o2px
d26o2px

Od rana wójt jest zajęty, uczestniczy w spotkaniu. To, że przedstawiciel lokalnej władzy samorządowej jeszcze w środę był w areszcie, a w czwartek pełni już ważną funkcję, może dziwić praworządnych obywateli. Ale prawnicy urzędu mówią, że to zgodne z prawem.

Według prawników nie będzie przesłanek do odwołania wójta przez radę gminy do chwili wydania przez sąd prawomocnego wyroku za przestępstwo umyślne. Zgodnie z przepisami do tego czasu będzie mógł pełnić swoją funkcję, chyba, że wcześniej sam z niej zrezygnuje lub decyzję o odwołaniu podejmą mieszkańcy gminy w drodze referendum.

Wójt Dorohuska Stanisław M. jest podejrzewany o przyjęcie łapówki od małżeństwa, które starało się o kupno działki wraz z obiektami po likwidowanej gminnej spółdzielni. Wójt miał ułatwić nabycie nieruchomości, a w zamian dostać warte 30 tys. zł okna i drzwi do budowanego prywatnego domu.

d26o2px
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26o2px
Więcej tematów