Wyrwane z kontekstu

Cytaty tygodnia

Obraz

/ 9"Boeing wylądował bez kół, Tupolew rozpadł się w błocie"

Obraz
© AKPA

"Boeing awaryjnie wylądował - bez otwartego podwozia, na betonowym pasie. Na pokładzie było 230 pasażerów. Nikt nie doznał obrażeń. Samolot jest w całości. Dnia 10 kwietnia 2010 roku Tu-154M, obniżywszy się znacznie poniżej 100 m., po zderzeniu z błotnistym podłożem, miał się rozpaść na drobne kawałki. Proszę o komentarze" - napisała córka Lecha i Marii Kaczyńskich, Marta, komentując awaryjne lądowanie Boeinga na lotnisku w Warszawie.

/ 9"Kopnęli ks. Bonieckiego z pasterską miłością"

Obraz
© PAP

"Zakon i biskup 'z ojcowską, pasterską miłością kopnęli' 77-letniego ks. Adama - ocenił Szymon Hołownia, który ujawnił sprawę zakazu wypowiadania się dla mediów ks. Adamowi Bonieckiemu.

Ks. Adam Boniecki – po serii zaskakujących wypowiedzi na temat Nergala i krzyża – został obłożony przez władzę zgromadzenia Księży Marianów zakazem występowania w mediach i publicznych wystąpień – informuje na swoim blogu na stronie Religia TV Szymon Hołownia.

/ 9"PiS nigdy nie dojdzie do władzy..."

Obraz
© wp.pl

"PiS nigdy nie dojdzie do władzy, jeśli nie przestanie rozprawiać się z III RP i nie zarzuci projektu IV RP. Obywatele stworzyli wobec tego projektu tzw. kordon sanitarny, który sprawia, że robi się wszystko, aby nie dopuścić do oddania władzy w ręce tej partii. I nie ma szans na to, by ziobryści, w przypadku stworzenia własnego ugrupowania, mogli ten kordon złamać, ponieważ oni są pisowcami najbardziej pisowskimi. Opór obywatelski mógłby złamać tylko Jarosław Kaczyński, gdyby go Duch Święty natchnął" - pisze Waldemar Kuczyński w Wirtualnej Polsce.

/ 9"Jarosława Kaczyńskiego będę szanował"

Obraz
© PAP

- Nigdy nie dam się namówić na to, aby czynić jakieś napaści albo krytykę personalną Jarosława Kaczyńskiego. Mogę się z nim nie zgadzać, ale będę go szanować - powiedział Zbigniew Ziobro po wykluczeniu z PiS. - Mam nadzieję, że relacje z prezesem PiS pozostaną dobre. Polska prawica potrzebuje współpracy, choć najlepiej w ramach jednej formuły - dodał europoseł.

/ 9"PiS zmierza w kierunku Korei Północnej"

Obraz
© PAP

- Jeśli demokracja ma wyglądać tak, że prezes nie udziela nikomu głosu i przetrzymuje mikrofon, to znaczy, że zmierzamy w kierunku Korei Północnej - stwierdził Jacek Kurski podczas ostatniego posiedzenia klubu parlamentarnego PiS.

- Na posiedzeniu klubu prezes nie udzielił nikomu głosu, przetrzymywał mikrofon, nie dopuścił ludzi do komisji skrutacyjnej, w sposób problematyczny liczył głosy podczas głosowania i kazał posłom podpisywać deklaracje lojalności. To parodia demokracji - przekonywał eurodeputowany w rozmowie z tygodnikiem "Wprost".

/ 9"Nie może być porównania między JPII a JPIII"

Obraz
© wp.pl

- Sądzę, że młodzież niewiele, poza tym, że jest skandalistą o Palikocie wiedziała. A to jej się mogło spodobać, bo to jest jakiś wyczyn. Nie waham się jednak stwierdzić, że między JPII a JPIII jest przestrzeń nie pozwalająca porównywać tych dwóch fenomenów.

- To dla Kościoła wyzwanie. Powinien jednak dalej spokojnie głosić naukę Chrystusa. To zadanie będzie trudniejsze niż dotąd, ale to nic nie szkodzi. Od tego jesteśmy, by takie trudności przezwyciężać.

/ 9"Mielibyśmy paść na kolana i błagać o litość"

Obraz
© wp.pl

- Kompromis, jaki nam zaproponowano polegał na tym, że mielibyśmy paść na kolana, wyrzec się swoich reformatorskich zmian i błagać o litość... - tak Jacek Kurski komentował propozycję prezesa Kaczyńskiego, jaką dostali oprócz niego europosłowie PiS Zbigniew Ziobro i Tadeusz Cymański. - Propozycja takiego kompromisu jest upokarzająca dla całej partii i samego Jarosława Kaczyńskiego - dodał.

/ 9"Najbardziej bałem się, że stracimy kontrolę"

Obraz
© PAP

- Najbardziej się bałem, że stracimy kontrolę w momencie, kiedy samolot będzie się ślizgał po pasie - powiedział Wrona. - Zdziwiłem się, że samolot tak gładko sunie po płycie - podkreślił.

- Niekontrolowane rozpadnięcie, czyli jakieś tam rozczłonkowanie w jakichś poszczególnych kwestiach czasowych, mogło doprowadzić do poważnych konsekwencji - powiedział kapitan Tadeusz Wrona, który szczęśliwie sprowadził samolot Boening na ziemię.

- Że możemy w którymś momencie - gdy samolot będzie już ślizgał się po pasie - stracić kontrolę nad nim. Że konstrukcja samolotu nie wytrzyma do końca nacisku - czyli 126 ton - i że któraś z części tego samolotu, jak po prostu się oderwie, może spowodować dalsze niekontrolowane przemieszczanie się lub obracanie tego samolotu. To był pierwszy moment. No i drugi, kiedy wiedzieliśmy, co nastąpi - czy po prostej, czy bokiem, to na pewno rozgrzeje się do tego stopnia, że powstanie pożar - na miejscach styku między pasem a elementami kadłuba, który właśnie dotyka tego pasa - dodał kapitan.

/ 9"Powinnam się bać, panicznie się bać..."

Obraz
© PAP

"Nie może nic się stać, bo powinnam się bać, panicznie się bać, że coś się stanie, a skoro tego nie czuję, to na pewno się uda" - mówiła Anna Michalak-Zawadzka, szefowa personelu pokładowego lotu 016, który szczęśliwie wylądował bez podwozia na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie.

Stewardesy (od lewej): Magdalena Gortat, Anna Michalak-Zawadzka, Beata Sobczak, Wioletta Bugajska

Wybrane dla Ciebie

Fico: Putin chce spotkania z Zełenskim nie tylko w Moskwie
Fico: Putin chce spotkania z Zełenskim nie tylko w Moskwie
Sikorski odebrał "archiwum katyńskie". "Dzieło życia"
Sikorski odebrał "archiwum katyńskie". "Dzieło życia"
Jakie gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy? Zełenski zabrał głos
Jakie gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy? Zełenski zabrał głos
Ekonomista zachwycony rozwojem Polski. "Powinna być wzorem"
Ekonomista zachwycony rozwojem Polski. "Powinna być wzorem"
"Niewątpliwy skandal". Były premier oburzony słowami Bielana
"Niewątpliwy skandal". Były premier oburzony słowami Bielana
Weszli z tęczowym krzyżem do bazyliki św. Piotra. Serdecznie ich powitano
Weszli z tęczowym krzyżem do bazyliki św. Piotra. Serdecznie ich powitano
Wyniki Lotto 06.09.2025 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Kaskada, Mini Lotto
Wyniki Lotto 06.09.2025 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Kaskada, Mini Lotto
Nie żyje Kazimierz Pietrzyk. Polityk i działacz sportowy miał 83 lata
Nie żyje Kazimierz Pietrzyk. Polityk i działacz sportowy miał 83 lata
"Dron konstrukcji styropianowej". Co spadło na Lubelszczyźnie?
"Dron konstrukcji styropianowej". Co spadło na Lubelszczyźnie?
Izraelska armia wysadziła wieżowiec w Gazie. Gigantyczna eksplozja
Izraelska armia wysadziła wieżowiec w Gazie. Gigantyczna eksplozja
Zawyły syreny na Pradze Południe. Wiadomo, co się stało
Zawyły syreny na Pradze Południe. Wiadomo, co się stało
Estońscy instruktorzy w Polsce. Będą szkolili Ukraińców
Estońscy instruktorzy w Polsce. Będą szkolili Ukraińców