Wyrwane z kontekstu

Cytaty tygodnia

1 z 7"Jarosław Kaczyński przestaje być wodzem"

Obraz

- Dla PiS Kaczyński jest niezbędną ikoną, brandem, marką, ale chyba już nie wodzem. Wygląda na to, że przywództwo powoli przejmuje Ziobro. Kaczyński staje się bardziej szamanem, wyrocznią, co zaczyna mi trochę przypominać indiańskie plemię - powiedział Eugeniusz Kłopotek w rozmowie z Onet.pl.

2 z 7"Gdyby mnie zabrakło, nie zagrzejecie miejsca w PiS"

Obraz
© PAP

- Gdyby Lech żył nie pozwoliłby nigdy nikomu z nas mówić niczego w mediach przeciwko PiS. I nie pozwoliłby Jarosławowi Kaczyńskiemu nikomu z nas zrobić krzywdy. Wyrzucać, zawieszać lub w inny sposób niesprawiedliwie dyscyplinować.

Lech mówił czasem w żartach: gdyby mnie zabrakło, to nie zagrzejecie miejsca w PiS. On wiedział, że nas w PiS nie lubią, właśnie dlatego, że my byliśmy tacy niepolityczni i spoza PiS - mówi Ołdakowski w rozmowie z "Polską The Times".

3 z 7"Nie będę dla was ojcem"

Obraz
© AFP

- Chcieliśmy być dla Jarosława tym samym, czym dla Lecha. Na jednym ze spotkań padło jednak zdanie z ust Jarosław: "to, że byliście politycznymi dziećmi Leszka, nie znaczy, że ja też będę waszym ojcem". - Można to uznać za odpowiedź skierowaną do mnie - ocenia Ołdakowski.

4 z 7"PO hoduje sobie 'Platformę bis'"

Obraz
© PAP

Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości w audycji "Gość Radia ZET" powiedział, że Platforma Obywatelska "hoduje" nowy klub parlamentarny, Polska Jest Najważniejsza.
Dowodem na to ma być sposób, w jaki znaleziono miejsca dla nowego ugrupowania na sali obrad Sejmu:

- Natomiast komu PJN będzie konkurencją czas pokaże, czy dla PiS czy PO, bo myślę, że Platforma powinna bardzo się tego obawiać, ponieważ to jest taka druga Platforma, to jest Platforma bis - stwierdził.

5 z 7"Tusk zmarnował kapitał stworzony przez Lecha Kaczyńskiego"

Obraz
© wp.pl

- Dzięki zaangażowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, premiera Jarosława Kaczyńskiego i przy wszystkich błędach szefowej MSZ Anny Fotygi w Rosji pojawił się respekt przed Polską. Na Kremlu mieli świadomość, że "oni mogą nam wyciąć taki numer, za który ciężko zapłacimy", więc "lepiej się z nimi ułożyć". Po czym przyszedł rząd Tuska i pan prezydent Komorowski, który z Rosją za wszelką cenę chce się ułożyć. Tylko jak się okazuje, nic za to nie mamy w zamian. A do tego pozycję naszego kraju dezawuuje śledztwo smoleńskie. Tusk zmarnował ten kapitał - tak skomentował Ludwik Dorn doniesienia z przecieków WikiLeaks, które pokazują, że zarówno Moskwa, jak i w Waszyngton dostrzegali zaangażowanie Lecha Kaczyńskiego przeciw rosyjskiej inwazji na Gruzję w 2008 roku.

6 z 7"Rosja to kolos na glinianych"

Obraz

- NATO nie boi się rozmieszczenia rosyjskich pocisków przy polskiej granicy, bo ich zasięg jest tak mały, że gdyby Rosja chciała uderzyć w Polskę, musiałaby rozwalić swój Kaliningrad. Rosja to kolos na glinianych nogach - mówi poseł PSL Stanisław Żelichowski w wypowiedzi dla Wirtualnej Polski, przed wizytą prezydenta Rosji Miedwiediewa.

7 z 7"Senator zbrukał godność funkcji, którą pełni"

Obraz
© wp.pl

- To wstyd i hańba. Roman Ludwiczuk w ogóle nie powinien być senatorem, zbrukał godność funkcji, którą pełni - głośną sprawę korupcyjną komentuje Wacław Martyniuk (SLD) w wypowiedzi dla Wirtualnej Polski. Roman Ludwiczuk, szef sztabu kandydata PO na prezydenta Wałbrzycha, Piotra Kruczkowskiego miał proponować Longinowi Rosiakowi m.in. stanowisko wicestarosty oraz atrakcyjny wyjazd. Ujawnione nagranie z rozmowy zawiera wiele wulgaryzmów.

Wybrane dla Ciebie
Radiowóz dachował pod Kielcami. Winna sarna
Radiowóz dachował pod Kielcami. Winna sarna
Dramatyczne odkrycie. Wyłowiono dwa ciała z Wisły
Dramatyczne odkrycie. Wyłowiono dwa ciała z Wisły
Nagły atak zimy w Polsce. Są zdjęcia
Nagły atak zimy w Polsce. Są zdjęcia
Gdzie była ochrona? Mnożą się pytania po zamachu w Waszyngtonie
Gdzie była ochrona? Mnożą się pytania po zamachu w Waszyngtonie
Potężny atak Rosji. Są zabici
Potężny atak Rosji. Są zabici
Bogucki zabrał głos po słowach Tuska. Ostra ocena
Bogucki zabrał głos po słowach Tuska. Ostra ocena
Morze zabarwiło się na czerwono. Miliony martwych krewetek na plaży
Morze zabarwiło się na czerwono. Miliony martwych krewetek na plaży
Kaczyński uderzył przed południem. Ostre słowa o Tusku
Kaczyński uderzył przed południem. Ostre słowa o Tusku
"Dziś wieczorem padną strzały". Zdumiewające słowa przed próbą zamachu
"Dziś wieczorem padną strzały". Zdumiewające słowa przed próbą zamachu
Siedziała obok Trumpa, gdy padły strzały. Wyznała, o czym pomyślała
Siedziała obok Trumpa, gdy padły strzały. Wyznała, o czym pomyślała
Człowiek Nawrockiego zabiera głos po próbie zamachu w Waszyngtonie
Człowiek Nawrockiego zabiera głos po próbie zamachu w Waszyngtonie
"Chytra baba z Waszyngtonu". Wideo po próbie zamachu hitem sieci
"Chytra baba z Waszyngtonu". Wideo po próbie zamachu hitem sieci