ycipk-ch986c
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wybrano Miss Świata 2009

Najpiękniejsza kobieta świata pochodzi z Gibraltaru: 23-letnia brunetka Kaiane Aldorin z brytyjskiego terytorium zamorskiego na południu Hiszpanii została Miss Świata 2009. Podczas konkursu w Johannesburgu w RPA pokonała konkurentki ze 111 państw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybrano Miss Świata 2009
(PAP/EPA, Fot: KIM LUDBROOK)
ycipk-ch986c

Drugie miejsce zdobyła przedstawicielka Meksyku Perla Beltran Acosta, trzecie - Tatum Keshwar z RPA.

Polskę reprezentowała Miss Polski 2009 21-letnia Anna Jamróz z Rumii.

Według organizatorów tegoroczny konkurs, organizowany po raz 59., w RPA po raz dziewiąty, oglądały setki milionów widzów na całym świecie dzięki bezpośredniej transmisji telewizyjnej.

ycipk-ch986c

Następny konkurs Miss World odbędzie się w Wietnamie.

Pierwszą Miss Świata została w 1951 roku Szwedka Kiki Hakansson. Indie i Wenezuela to rekordziści pod względem liczby wygranych konkursów - każdy z tych krajów zdobył pięć tytułów najpiękniejszej.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-ch986c

ycipk-ch986c
ycipk-ch986c