Trwa ładowanie...
d2k64v9
biblia

Wojna religijna

Rumsfeld miał „doprawiać” raporty dla Busha cytatami z Biblii.
Share
Wojna religijna
Źródło: AFP
d2k64v9

Z raportów wywiadowczych, które na początku wojny w Iraku ówczesny sekretarz obrony Donald Rumsfeld przekazywał prezydentowi Bushowi. Teczki poza adnotacją „Top Secret” okraszone są zdjęciami i cytatami z Biblii. Niektóre cytaty są tak dobitne, jakby żołnierzy wysyłano na krucjatę. Oto przykłady:

Foto: Czołg na pustyni. Cytat: Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko (List do Efezjan 6,13).

Foto: Przemawiający Saddam Husajn. Cytat: Taka bowiem jest wola Boża, abyście przez dobre uczynki zmusili do milczenia niewiedzę ludzi głupich (1. List św. Piotra 2,15).

Były rzecznik Rumsfelda broni swojego pryncypała: – Nie przypominam sobie zamieszczania żadnych cytatów z Biblii – mówi Lawrence Di Rita. – To są śmieszne zarzuty. Jednak brytyjski dziennik „The Daily Telegraph” sugeruje, że niezbyt religijny Rumsfeld specjalnie dopisywał biblijne cytaty, aby sprowokować do działań prezydenta, nowo narodzonego chrześcijanina.

Maciej Jarkowiec

d2k64v9

Podziel się opinią

Share
d2k64v9
d2k64v9
Więcej tematów