Trwa ładowanie...
Włodzimierz Czarzasty gościem programu "Tłit"

Włodzimierz Czarzasty gościem programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica).

Share
d12k5ar

Co dziś w programie? Przedstawiciele rządu spotkali się we wtorek z opozycją, by dyskutować o Narodowym Programie Szczepień. W jakiej atmosferze przebiegało spotkanie? Czy są jakieś konkretne wnioski?

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski poinformował, że Jarosław Kaczyński zawiesił Zbigniewa Girzyńskiego w prawach członka partii. Wcześniej media informowały, że poseł zaszczepił się jako pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

d12k5ar

- Nikogo o żadne pierwszeństwo w kolejce nie prosiłem i w żadnym wypadku nie zaszczepiłem się poza kolejnością. Postąpiłem od A do Z zgodnie z obowiązującym mnie prawem i w myśl zaleceń władz uczelni, która jest moim podstawowym miejscem pracy. Podzielam opinię sformułowaną przez pana posła Krzysztofa Sobolewskiego, że "zasady obowiązują wszystkich". Obowiązywać powinny zwłaszcza tych, którzy je ustanawiają. Ja jedynie zgodnie z nimi postępowałem i postępować będę - stwierdził Girzyński. Co na to Czarzasty?

- Popełniłam błąd i bardzo za to przepraszam. Politykom wolno mniej, zwłaszcza w tak trudnej sytuacji jak pandemia. Nie powinnam była jechać. Z pokorą przyjmuję krytykę - powiedziała Interii posłanka Jadwiga Emilewicz. Była wicepremier przeprosiła w ten sposób za wyjazd z synami na narty. Czy słusznie?

Czy prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz inni politycy PiS złamali zasady reżimu sanitarnego podczas mszy świętej w kościele w Starachowicach? Lokalny Sanepid wszczął właśnie postępowanie administracyjne w tej sprawie. Na podjęcie dalszych decyzji urzędnicy mają 30 dni. Co o tym sądzi wicemarszałek Sejmu?

Zapytamy też o 60 mln zł dla budowanego w Toruniu muzeum im. Jana Pawła II. Nie było ich na stronie internetowej, nie było w odpowiedziach na pytania posłów. Znalazły się w rządowym dokumencie, który został opublikowany tuż przed końcem roku. Kwota znacznie przewyższa dotacje dla jakiejkolwiek placówki muzealnej w Polsce. Jak zmieniłyby się relacje państwo-Kościół, gdyby władzę w Polsce przejęła Lewica?

d12k5ar

Podziel się opinią

Share
d12k5ar
d12k5ar
Więcej tematów