Trwa ładowanie...
d4kz3wk
IAR

WKU wzywa młodych rekrutów

• Rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa, która zastępuje przymusowy niegdyś pobór do armii
• Prawie 240 tysięcy młodych Polaków ma obowiązek stawić się przed komisjami lekarskimi
• Te ocenią predyspozycje do pełnienia służby wojskowej młodych ludzi
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WKU wzywa młodych rekrutów
(WP.PL)
d4kz3wk

Kwalifikacja wojskowa obejmie w tym roku przede wszystkim młodych mężczyzn urodzonych w 1997 roku. Przed komisje zostaną wezwane również te osoby, które podczas poprzedniej kwalifikacji zostały uznane za czasowo niezdolne do pełnienia służby wojskowej. Wezwane mogą być również kobiety, które kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na innych kierunkach, między innymi na psychologii, farmacji czy pielęgniarstwie.

Kwalifikację przeprowadzą wojewodowie przy współudziale szefów wojewódzkich sztabów wojskowych, wojskowych komendantów uzupełnień oraz starostów, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Informacje o szczegółowych terminach i miejscach kwalifikacji wojskowej zostaną podane w formie obwieszczeń. Dodatkowo każda osoba, która podlega obowiązkowi kwalifikacji, dostanie pocztą imienne wezwanie. Będzie w nim określony termin i miejsce badania oraz lista dokumentów, które należy ze sobą zabrać na komisję.

d4kz3wk

Kwalifikacja zaczyna się dziś i potrwa do 29 kwietnia. Ci, którzy nie zgłoszą się na badanie, mogą zostać ukarani grzywną a nawet karą ograniczenia wolności.

Zobacz także: Polsko-amerykańskie ćwiczenia z udziałem systemu Patriot

d4kz3wk

Podziel się opinią

Share
d4kz3wk
d4kz3wk
Więcej tematów