Trwa ładowanie...
d1mg9ad

Wirtualne manewry

Prowadzenie operacji morskich i akcji ratowniczych, manewrowanie okrętem, prowadzenie nawigacji, wykorzystanie elektronicznych map morskich, systemów antykolizyjnych, ostrzeżeń o niebezpieczeństwie i łączności w sytuacjach zagrożeń - to główne elementy praktycznego szkolenia studentów Akademii Marynarki Wojennej i załóg okrętów, którzy od czwartku ćwiczyć będą na najnowocześniejszym w Polsce symulatorze mostka nawigacyjnego.

d1mg9ad
d1mg9ad

Kompleks symulatorów Akademii Marynarki Wojennej będzie największym i najnowocześniejszym tego typu urządzeniem w Polsce i jednym z najnowocześniejszych na świecie.

Wykorzystanie nowego symulatora zwiększy intensywność szkolenia studentów Akademii Marynarki Wojennej i załóg okrętów przed uczestnictwem w manewrach i operacjach morskich.

Zespół symulatora tworzy mostek główny z siedmioma kanałami wizyjnymi, trzy mniejsze mostki z pojedynczym kanałem wizyjnym oraz osiem indywidualnych mostków. Zespół symulatora tworzą najnowocześniejsze współczesne systemy wykorzystywane w nawigacji jak antykolizyjny radar ARPA, system ostrzeżeń o niebezpieczeństwie GMDSS (Global Maritime Distress and Safety System), system kontroli ruchu VTMS (Vessel Traffic Management System) i mapy elektronicznej ECDIS (Electronic Chart Display Information System). (aka)

d1mg9ad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mg9ad
Więcej tematów