Trwa ładowanie...
d1j5lj5
zwierzęta
08-08-2002 15:10

Wielki problem małych kolczyków

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Aleksander Bentkowski zapewnił, że Polska ukończy w terminie kolczykowanie zwierząt. Jest to konieczne do budowy systemu ewidencji rolnej IACS. BR>

Proces kolczykowania zwierząt w gospodarstwach ma rozpocząć się 1 września. Tymczasem przetarg, mający wyłonić firmę, która się tym zajmie, został unieważniony - jak podkreśla Bentkowski - ze względów prawnych.

Share
d1j5lj5

Prezes ARiMR powiedział, że wystąpił już do Urzędu Zamówień Publicznych o zgodę na podpisanie umowy po negocjacjach, tak by nie trzeba było rozpisywać nowego przetargu.

Dodał, że jeśli urząd nie wyrazi na to zgody, oddziały terenowe podpiszą w trybie pilnym umowę z lekarzamii weterynarii w gminach i to oni będą zajmować się kolczykowaniem zwierząt.

Agencja może zapłacić weterynarzom po 4 zł od oznakowania jednego zwierzęcia.

Bentkowski podjął także decyzję o wydrukowaniu nowych dokumentów, tak zwanych paszportów dla zwierząt, ponieważ stare - w części już wydrukowane, nie były, jego zdaniem, należycie zabezpieczone.

Prezes Agencji zapewnił, że choć do rozpoczęcia znakowania zwierząt pozostało niewiele czasu, uda się je rozpocząć w terminie.

Zakolczykowanie wszystkich zwierząt w gospodarstwach jest jednym z warunków uzyskania przez polskich rolników dopłat z Unii Europejskiej. (mp)

d1j5lj5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j5lj5
Więcej tematów