Trwa ładowanie...
d2rhgm6

Wielka Sobota w Paryżu

Wprawdzie wielu Francuzom Wielkanoc kojarzy się głównie z czekoladowymi smakołykami, ale francuskie środki przekazu przypominają, że dla chrześcijan jest to przede wszystkim Święto Zmartwychwstania Zbawiciela.

Share
d2rhgm6

W sobotę wieczorem w stolicy Francji odbędzie się wiele nabożeństw. W Paryżu najważniejsze uroczystości będą w katedrze Notre Dame, gdzie nabożeństwo będzie celebrował arcybiskup stolicy kardynał Jean-Marie Lustiger.

W kościele pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - głównej paryskiej parafii polskiej - odbędzie się nabożeństwo w języku polskim i święcenie koszyczków z jajkami, chlebem i kiełbasą. Ten nieznany we Francji obyczaj przyciąga do polskiej świątyni tłumy ciekawskich.

W kościele świętego Mikołaja odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne, w trakcie którego chrzest przyjmie kilkadziesiąt osób.

U świętego Marcela chór z Senagalu będzie śpiewać pieśni religijne po francusku i w językach afrykańskich. W Paryżu nabożeństwa odprawiane będą również po wietnamsku, chińsku i portugalsku. (and)

d2rhgm6

Podziel się opinią

Share
d2rhgm6
d2rhgm6
Więcej tematów