Trwa ładowanie...
d4bjkom

Wicepremier Czech podaje się do dymisji

Przywódca czeskich ludowców i pierwszy wicepremier Czech Jirzi Czunek ogłosił w czwartek, że podaje się do dymisji. Decyzję o rezygnacji ze stanowiska podjął w związku z podejrzeniami o korupcję: posądzany jest o przyjęcie łapówek i nadużycia w sferze zasiłków socjalnych.

d4bjkom

Ustępujący wicepremier i jednocześnie minister ds. rozwoju lokalnego wielokrotnie powtarzał, że nie uczynił nic nielegalnego. Dymisję ogłosił, gdy prokurator generalny wyraził zamiar ponownego rozpatrzenia sprawy korupcyjnej, w którą Czunek miałby być zaangażowany.

Czunek jest liderem wchodzącej w skład koalicji rządowej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej - Czechosłowackiej Partii Ludowej. Podkreślił, iż - pomimo dymisji - opowiada się za dalszym utrzymaniem porozumienia rządowego między ludowcami a Obywatelską Partią Demokratyczną (ODS) i Partią Zielonych (SZ).

Podjąłem decyzję, że - aby to śledztwo było dla społeczeństwa, dla was i wszystkich niezawisłe - na środowym posiedzeniu gabinetu ustąpię z funkcji wicepremiera i ministra ds. rozwoju lokalnego - oświadczył Czunek na konferencji prasowej z szefami pozostałych ugrupowań koalicyjnych: premierem Mirkiem Topolankiem (ODS) i wicepremierem Martinem Bursikiem (SZ).

d4bjkom
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bjkom
Więcej tematów