Trwa ładowanie...
d1huero
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

WHO skorygowała bilans epidemii eboli

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) skorygowała w dół liczbę przypadków eboli w Afryce Zachodniej. WHO poinformowała w środę, że do tej pory wirus spowodował śmierć 4818 osób, a kolejne 13042 zarażone są chorobą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WHO skorygowała bilans epidemii eboli
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d1huero

W piątek Światowa Organizacja Zdrowia podała nieco wyższe liczby: 4951 zmarłych i 13567 zarażonych.

Przy każdej publikacji danych WHO podkreśla, że nie uwzględniają one znaczącej zapewne liczby nieznanych lub niezgłoszonych przypadków.

Obecna epidemia najbardziej dotknęła kraje Afryki Zachodniej - Liberię, Sierra Leone i Gwineę. Według WHO, liczba nowych przypadków choroby rośnie nadal w Sierra Leone, natomiast ustabilizowała się w Gwinei, a zaczęła spadać w Liberii.

Ebola, którą wykryto w 1976 roku, szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową.

d1huero

Podziel się opinią

Share

d1huero

d1huero
Więcej tematów