Trwa ładowanie...
Warto iść na wybory? Sonda WP
Mariusz Szymczuk

Warto iść na wybory? Sonda WP

Czy warto iść na wybory? Zdania warszawiaków są podzielone. Według jednych, na wybory trzeba chodzić, bo "to nasz kraj, wybieramy naszych przedstawicieli" i "żeby mieć możliwość jakiegokolwiek wpływu (...) i móc sobie w twarz spojrzeć". Inni jednak twierdzą, że nie chodzą na wybory, bo "wszyscy kandydaci są mało wyraźni". A dlaczego połowa społeczeństwa nie chce głosować i co im powiedzieć? "Jeśli nie głosujesz, to nie masz prawa narzekać", "niech sami przystąpią jako kandydaci i może wtedy my na nich zagłosujemy" - słyszymy. Zobacz jeszcze inne ciekawe wypowiedzi mieszkańców stolicy.

Share
d41qrhs

- Od dawna nie chodzę na wybory, ostatni raz byłam chyba na wyborach burmistrza gminy, bo ja jestem ze Śląska. To było około 10 lat temu - mówi nam jedna z osób.

- Nie chodzę na wybory, ponieważ uważam, że wszyscy kandydaci są mało wyraźni, nie mają konkretnie sprecyzowanych celów (...) Ich plany wyborcze nie odpowiadają mi jako młodemu człowiekowi, bo większość z nich zakłada albo "Kościół" albo "nie-Kościół", "imigranci" albo "nie-imigranci". Mi to przeszkadza, taka polaryzacja kandydatów - mówi zatrzymany przez nas młody człowiek.

Dlaczego ludzie nie głosują? - Nie doceniają tego co mamy - demokracji. To jest olbrzymie osiągnięcie nasze, polskie, że mamy demokrację i każdy może się wypowiedzieć tak jak chce - mówi rozmówczyni WP.

d41qrhs

Podziel się opinią

Share
d41qrhs
d41qrhs
Więcej tematów