Trwa ładowanie...

Za darmo: Noc Sów

Będzie okazja, aby w kwietniową noc poznawać, nasłuchiwać i wabić sowy!

Za darmo: Noc Sów
d4j9v3o
d4j9v3o

To będzie jedyna taka noc w Polsce - Noc Sów, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom, organizowane przez Ptaki Polskie i Stowarzyszenie Ochrony Sów. Jego 3. edycja odbędzie się w nocy 5/6 kwietnia 2014.

Dzięki współpracy z wolontariuszami ornitologami i edukatorami w całym kraju wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznamy metody badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze. Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy poznawać, nasłuchiwać i wabić sowy . Zrobimy to w samym środku jednej z kwietniowych nocy, kiedy większość sów jest najbardziej aktywna.

Wydarzenie będzie prowadzone przez wolontariuszy - Przewodników Nocy Sów - w różnych lokalizacjach w całej Polsce. Zapisy rozpoczęły się już 21 marca. *Uczestnikiem wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków czy przyrody.* Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/opiekunów bądź po przedstawieniu odpowiedniej zgody od rodziców/opiekunów.

d4j9v3o

W Warszawie wydarzenie wystartuje z siedziby Ptaków Polskich, wieczorem 5 kwietnia 2014 r. Każdy, kto chce się zarejestrować, powinien odezwać się do Przewodnika Pawła Pstrokońskiego. Kontakt: e-mail: pawel.pstrokonski@ptakipolskie.pl, tel. 887 737 003. link do wydarzenia


d4j9v3o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j9v3o
Więcej tematów