Trwa ładowanie...

Za darmo: Cosmic Underground

Niecodzienny spektakl w wagonach kolejowych

Za darmo: Cosmic Underground
dfufj9z
dfufj9z

Cosmic Underground to artystyczny projekt: pociąg, który jedzie z Estonii do Portugalii. Artyści z całej Europy od 20 września do 11 listopada przemierzają symboliczną trasę ze wschodu na zachód Europy ze swoim spektaklem. Cosmic Underground to historia o wymiarach czasu opowiedziana przez instalacje audiowizualne, teatralne performance i muzyczne happeningi. Spektakl jest o tyle niezwykły, że odbywa się w dziesięciu wagonach kolejowych, a widzowie zostają bezpośrednio zaangażowani w jego przebieg.

W Warszawie pociąg zatrzymuje się na Dworcu Zachodnim, gdzie 15 i 17 października odbędą się dwa spektakle. Z Polski wystąpią m. in. : SOFA, L.U.C, Stefan Kornacki, Mariusz Lubomski, Tomasz Cebo, artyści tworzący Instytut B61 oraz aktorzy: Radosław Smużny, Krystian Wieczyński, Łukasz Ignasiński i Maciej Cegłowski. Wystąpią również zagraniczni goście: Elo Liiv, Eva Tallo, Andre Banha, Gint Gabrans, Raoul Kurvitz i Elina Cerpa.

Opis spektaklu "Historia pewnej utraconej godziny":

Każdego roku podczas zmiany czasu, tracimy jedną godzinę. Nikt nie wie, co się z nią dzieje, zanim do nas powróci.

Grupa naukowców Instytutu B61 (zainspirowanych przez Alberta Einsteina i jego teorię względności) rozpoczęła badania nad utratą i zmianą czasu na Ziemi. Istotą projektu było złapać nieuchwytne - jedną godzinę utraconą przez zmianę czasu. Po wielu latach badań osiągnęli swój cel. Wyniki wielu prób były niesamowite, nieoczekiwane, a także dość oczywiste... Jedna godzina zawiera smaki, zapachy, uczucia, emocje, dźwięki, kształty i ruch.

dfufj9z

Naukowcy nie zakończyli swoich badań na tej jednej szczególnej godzinie. Pragnęli poznać i zbadać więcej, i więcej, i więcej. Cosmic Underground został zaprojektowany jako żywe laboratorium czasu, aby podróżować poza wszelkimi granicami.

Ciąg dalszy nastąpi...

Bilety na spektakl są darmowe. Informacje o biletach i godzinach na stronie organizatora .

dfufj9z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfufj9z
Więcej tematów