Trwa ładowanie...

Za darmo: Audio Stage 2013

Koncert utworów audioscenicznych oraz spotkanie twórców i wykonawców z publicznością!

Za darmo: Audio Stage 2013
d49ksh6
d49ksh6

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej zaprasza na drugi wieczór ze sztukami współczesnymi Audio Stage 2013, który odbędzie się w najbliższą sobotę - 23 listopada w Sali Laboratorium CSW Zamek Ujazdowski.

O godz. 19:00 odbędzie się koncert prawykonań 4 utworów audioscenicznych, skomponowanych przez: Annę Ignatowicz-Glińską, Ryszarda Lateckiego, Krzysztofa Czaję i Katarzynę Brochocką. Wykonawcami oraz współautorami tych kompozycji będą: Magdalena Wajzner-Barska, Gintautas Gascevicius, Bartek Pałyga, Andrzej Kijanowski, Monika Gut, Andrzej Jakubczyk i Adam Biernacki. Ich utwory zostaną poprzedzone preludiami muzycznymi – rodzajami małych uwertur z elementami teatru instrumentalnego. Kompozytorem cyklu preludiów jest Krzesimir Dębski, a wykonawcą - tenor Rafał Grozdew.

Utwór audiosceniczny jest formą muzyczną, w której wykonawcą, a bywa że także instrumentem, jest artysta sceniczny. Dźwięki, które powstają poprzez jego działania, takie jak: ruch, taniec, mowę, działania live electronics, są wyjściowym materiałem, z którego kompozytor tworzy utwór. Jest to rodzaj formy o bardzo wysokim stopniu integracji różnych rodzajów sztuk performatywnych, dlatego pierwszy wykonawca utworu jest także zazwyczaj jego współautorem.

Imprezą towarzyszącą będzie spotkanie artystów z publicznością, które poprowadzi dyrektor artystyczny projektu - Małgorzata Kołcz. Spotkanie odbędzie się o 18.00. Całość będzie transmitowana w internecie na stronach www.audiostage2013.pl oraz www.naŻywo.net. Po wydarzeniu audiowizualny zapis prawykonań oraz partytury niektórych utworów zostanie udostępniony w sieci.

Wstęp na imprezę jest wolny.

d49ksh6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49ksh6
Więcej tematów