Trwa ładowanie...

W sobotę Rajd Barbórka

W tym roku wystartuje 111 załóg. Czekają nas także w związku z imprezą utrudnienia na drogach

W sobotę Rajd Barbórka
d1bzoms
d1bzoms

6 grudnia odbędzie się 52. Rajd Barbórka. Najbardziej widowiskowym odcinkiem specjalnym jest tradycyjne Ogólnopolskie Kryterium Asów na ul. Karowej. Zaprezentują się także samochody zabytkowe.* *79 załóg znalazło się na liście zgłoszeń do 52. Rajdu Barbórka, 32 wystartują w Barbórce Legend. *Wśród kierowców, których zobaczymy na starcie sobotnich odcinków specjalnych, jest wiele nazwisk doskonale znanych rajdowym kibicom. *

W grudniowym klasyku wystartuje cała czołówka tegorocznych LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wojciech Chuchała z Sebastianem Rozwadowskim pojadą Subaru Impreza, podobnie jak Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim. Macieja Rzeźnika i Przemysława Mazura zobaczymy w Fordzie Fiesta R5. Takim samym samochodem na trasie Barbórki będzie walczył Maciej Oleksowicz pilotowany przez Michała Kuśnierza. Natomiast Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski wystartują samochodem, który zdominował tegoroczną rywalizację w rajdowych mistrzostwach Europy – Skodą Fabia S2000.

Na liście zgłoszeń nie mogło zabraknąć kilkukrotnego triumfatora Kryterium Asów na Karowej – Kajetana Kajetanowicza. Czterokrotny mistrz Polski, który w tym sezonie walczył w cyklu ERC, wystartuje w Rajdzie Barbórka tym samym samochodem, który towarzyszył mu na europejskich trasach – Fordem Fiesta R5. Na Barbórce kolejny raz pojawi się także Felix Baumgartner. Austriak, który zasłynął skokiem ze stratosfery pojawi się na barbórkowych odcinkach prowadząc samochód Subaru Impreza.

Rajd na ulicach Warszawy spowoduje zmiany w ruchu drogowym. W związku z budową trybun wyłączone z ruchu zostaną:

  • ul. Furmańska od ul. Karowej do ul. Bednarskiej do 10 grudnia do godz. 24.00,
  • ul. Karowa od ul. Dobrej do ul. Browarnej od 4 grudnia od godz. 12.00 do 8 grudnia do godz. 14.00.

W związku z organizacją rajdu wyłączone z ruchu zostaną:

  • ul. Karowa od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Browarnej oraz ul. Browarna od ul. Karowej do ul. Gęstej od piątku, 5 grudnia od godz. 22.00 do soboty, 6 grudnia do godz. 24.00.
d1bzoms

Wydarzenia rajdu odbędą się także w innych miejscach stolicy.Cały rajd rozpocznie się o 7:50 na Torze Wyścigów. Kolejnym miejscem, w którym rywalizować będą kierowcy, będzie OS STW Center w w Izabelinie przy ulicy Estrady 5. Trzeci odcinek zlokalizowany został na Bemowie na terenie Autodromu Automobilklubu.

d1bzoms
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bzoms
Więcej tematów