Trwa ładowanie...

Nowe miejsce: Słoik

Lokal, w którym dobrze zjesz, w którym umówisz się na randkę oraz do którego możesz przyjść na piwo z kumplami

Nowe miejsce: Słoik
d279svh
d279svh

Słoik to popularne, choć nadużywane i niekoniecznie lubiane w stolicy słowo. Czy w naszym serwisie, czy na facebookowym profilu , pojawia się właściwie codziennie, piętnując niesprawiedliwie tych, którzy nie urodzili się w Warszawie, a tu pracują. Właściciele otwartego wczoraj lokalu próbują je odczarować, przywracając mu pierwotne znaczenie - szklanego naczynia, w którym przechowuje się dobre, (domowe) jedzenie.

Na wczorajszym otwarciu każdy, kto przybył, dostawał za darmo drinki lub napoje orzeźwiające. Bez ograniczeń. Do tego każde dziecko, które akurat przechodziło obok otrzymywało niebieską watę cukrową. Drinki (i inne napoje) podawane były oczywiście w słoiczkach, które znajdziemy tu właściwie wszędzie: Na ścianach półki z piklami, podświetlone słoiki są lampami lub dekoracjami, zimne i gorące przekąski podawane są w weckach, rachunek za posiłek też dostaliśmy w słoiczku po przecierze.

Dwupoziomowy lokal ma kilka fajnych przestrzeni. Pierwsza to część dolna, najbardziej restauracyjna, z ładnymi stolikami i boksami do jedzenia i kolorowym barem. Kilka stolików stoi też na zewnątrz (dla palaczy lub tych, którym się śpieszy). Na pierwszym piętrze znajdziemy fajne, klimatyczne wnęki (świetne na dyskretną randkę), do tego duży taras z parasolami, znakomity na piwne spotkanie z kumplami (i oglądanie z góry biegnących przez pasaż piękności). "Słoik" to więc takie, uniwersalne combo.

d279svh

Menu jest bogate. Polędwiczki, golonki, piersi, ryby, do wyboru, do koloru, jest nawet królik w musztardowym sosie. Spory wybór przekąsek. Na osobną uwagę zasługują porządne sztućce i wyjątkowo bogata karta drinków. Ceny: Szybki lunch dnia zjemy już za 19.90 (od 12.00 do 16.00), zupę w słoiku wecka za 10.90, dania główne z menu to mniej więcej 30 zł w górę. Piwo od 8 złotych (jak na tę okolicę to raczej niedrogo). Zdjęcia menu znajdziecie poniżej.

"Słoik" mieści się teoretycznie na Złotej, de facto znajdziemy go w Pasażu Wiecha (na rogu ze Złotą). To dobrze, że kolejny lokal pojawił się tutaj i ożywił ten pasaż, nudny przecież do niedawna jak falki z olejem.

Słoik
Ul. złota 11
Godz. otwarcia:
Pon - Pt.: 10:00 - 23:00
Sob. - Niedz.: 11:00 - 23:00
Strona internetowa

d279svh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d279svh
Więcej tematów