Trwa ładowanie...

Nowe miejsce: Scena Impresaryjna

Nowa scena teatralna na Białołęce

Nowe miejsce: Scena Impresaryjna
d4e1215
d4e1215

Od przyszłego roku na Białołęce rusza działalność Sceny Impresaryjnej. Na widzów czekają gościnne występy teatrów z całej Polski. Pierwsze z nich odbędą się już 17 stycznia.

Białołęcki Ośrodek Kultury stanie się miejscem prezentacji spektakli dramatycznych, lalkowych, muzycznych, a także ulicznych. - Teatry zaproszone do współpracy, to zarówno marki rozpoznawalne w całej Polsce, jak i zjawiska nieodkryte przez szerszą widownię. Wydarzenia oprócz wysokiego poziomu artystycznego łączy jedno: dla większości osób były zbyt daleko, aby je zobaczyć. Teraz znajdą się na wyciągnięcie ręki - informuje Wawalove.pl Michał Jóźwiak, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych.

- Naszym celem jest ukazanie różnych twarzy teatru, a tym samym odkrycie przed publicznością jego bogactwa i wielorodności. Chcemy, aby Scena Impresaryjna zyskała przez to ważny wymiar edukacyjny. W repertuarze znajdą dla siebie interesujące propozycje zarówno stali bywalcy teatralni, jak i zupełni nowicjusze. Jestem przekonany, że niektóre wydarzenia okażą się też prawdziwą gratką dla teatromanów – mówi w kolei dyrektor BOK Krzysztof Mikołajewski.

d4e1215

Działalność Sceny Impresaryjnej zainaugurują w sobotę 17 stycznia dwie prezentacje Teatru Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju. Pierwszą z nich będzie spektakl dla dzieci pt. Ośle serduszko autorstwa i reżyserii Grzegorza Kwiecińskiego a drugą przedstawienie lalkowe dla młodzieży i dorosłych pt. Co Wom powim, to Wom powim, w reżyserii Macieja K. Tondery, na podstawie twórczości Kazimierza Przerwy-Tetmajera.

- Pragniemy nadać inauguracji Sceny Impresaryjnej międzypokoleniowy charakter. Aktorzy teatru z Rabki udowodnią, że różne techniki lalkarskie to nie tylko rozrywka dla dzieci, ale też poważna oferta dla dorosłych, która może być alternatywą dla spędzenia weekendu przed telewizorem. Wiedzą to doskonale nasi sąsiedzi z Czech i Słowacji, u których teatr lalek traktuje się równie poważnie co teatr dramatyczny – dodaje Daniel Przastek, kurator programowy Sceny Impresaryjnej.

Pełen program Sceny Impresaryjnej zostanie ogłoszony na początku stycznia. Występy gościnnych spektakli odbywać się będą raz w miesiącu. Organizatorami Sceny Impresaryjnej są Białołęcki Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych.

Inauguracja Sceny Impresaryjnej, sobota, 17 stycznia 2015:

Godz. 12.00, Ośle serduszko (spektakl dla dzieci), Teatr Lalek Rabcio, Rabka-Zdrój

d4e1215

Godz. 18.00, Co Wom powim, to Wom powim, Teatr Lalek Rabcio, Rabka-Zdrój

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Vincenta van Gogha 1

Rezerwacja biletów: tel.: 22 614 66 56 mail: sekretariat@bok.waw.pl

Bilety: Ośle serduszko 15 zł (ulgowy), 20 zł (normalny), Co Wom powim, to Wom powim 20zł (ulgowy), 25 zł (normalny)

Więcej informacji: www.bok.waw.pl

d4e1215
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e1215
Więcej tematów