Trwa ładowanie...

Nowe miejsce: Scena Hoża 51

W Warszawie powstała teatralna miejscówka. Podczas spektaklu można pić ciepłą herbatę, robić zdjęcia i nie trzeba wbijać się w ciasny garnitur!

Nowe miejsce: Scena Hoża 51
d49wo1y
d49wo1y

Scena Hoża 51 ma być pierwszą w Warszawie Teatralną Miejscówką. Tu nie zobaczycie majestatycznie opadającej kurtyny i zapierającej dech w piersiach scenografii. - Chcemy wrosnąć z teatrem w klubową tkankę miejską. Najważniejsze będzie spotkanie teatrem i artystami w zupełnie zaskakującej przestrzeni – zapowiadają twórcy. Od 15 do 17 listopada nastąpi wielkie otwarcie.

Pod nazwą "Scena Hoża 51" w magicznym miejscu Starej Fabryki Serów przy ulicy Hożej startuje nowy projekt młodych artystów. Na dwóch piętrach postindustrialnej przestrzeni powstaje repertuarowy teatr. Miejsce zakręconych artystów. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Teatr Pijana Sypialnia.

Ideą jest połączenie teatru z kulturą kawiarnianą i klubową. W teatrze na Hożej obowiązuje luźna, wręcz klubowa atmosfera. Można pić ciepłą herbatę, robić zdjęcia, a przychodząc na spektakl nie trzeba wbijać się w ciasny garnitur.

Spektaklom będą towarzyszyły dyskusje z udziałem dziennikarzy, animatorów życia społecznego, aktywistów oraz wszystkich, którym nie jest obojętna Warszawa – jej kultura i życie towarzyskie. Atmosferze dyskusji ma pomagać nie tylko kawiarniany klimat. Kameralne koncerty, muzyka akustyczna, ale również potańcówki na stałe wypełnią repertuar. Wydarzenia będą odbywały się na dwóch piętrach fabryki. Kawiarnia będzie miejscem kameralnych spektakli, koncertów i dyskusji. Poddasze to przestrzeń dużych widowisk teatralnych i muzycznych - pierwszym będzie „Wodewil Warszawski”. Aż piętnastu aktorów i ośmioosobowa Orkiestra Teatru Pijana Sypialnia w rozśpiewanej formie opowie o Warszawie historycznej i współczesnej.

d49wo1y

Scena Hoża 51 będzie również pierwszym teatrem w Warszawie, gdzie w repertuarze na stałe znajdą się spektakle najlepszych offowych teatrów z całej Polski.

Scena Hoża 51
Hoża 51, Śródmieście
Strona internetowa

d49wo1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49wo1y
Więcej tematów