Trwa ładowanie...

Nowe miejsce: Dziao

Pierwsza pierogarnia chińska z kuchnią jiangsuską!

Nowe miejsce: Dziao
d41as9t
d41as9t

Nowy lokal z kuchnią chińską – Dziao pojawił się kilka dni temu na Podwalu. W dużym skrócie - to chińska pierogarnia, specjalizująca się w potrawach z prowincji Jiangsu. Dziao to kolejny krok do odczarowania kuchni chińskiej. To odczarowanie jest potrzebne, bowiem o wielu potrawach mówimy po prostu "chińszczyzna" lub "chińczyk" nie zastanawiając się skąd taka potrawa pochodzi i czy w ogóle w Chinach jest znana.

To kraj, który jest trzeci na świecie pod względem wielkości powierzchni! Występują tam duże różnice w rejonach kraju jeśli chodzi o np. warunki klimatyczne czy obyczajowe. Te różnice decydują o zwyczajach odżywiania się i wymaganiach smakowych. Chiny mają aż 8 regionalnych kuchni noszących nazwę poszczególnych prowincji.
Kuchnia jiangsuska zaliczana jest do tych najsłynniejszych.

W menu Dziao znajdziemy spory wybór pierogów z różnymi nadzieniami np. z wołowiną, kapustą kiszoną i grzybami, szpinakiem i pieczarkami, makrelą czy... krewetkami. Zjemy tu również tu jiangsuskie zupy i sałatki (np. z wodorostami). Zdjęcie menu znajdziecie poniżej. Poza tym zjemy tam kurczaka lub herbaciane jajka na twardo, które pod skorupką kryją marmurkowy ornament. Pierogi mają różne kolory, dzięki czemu łatwiej zapamiętamy te, które nam smakowały.

Oryginalnie nie musi oznaczać drogo. Micha jiangsuskich pierogów kosztuje 14 zł (z krewetkami - 18). Ogólnie za 20 zł najemy się spokojnie. Można płacić kartą.

d41as9t

DZIAO
ul. Podwale 19
Godz. otwarcia: codziennie 11.00-22.00
STRONA internetowa.

d41as9t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41as9t
Więcej tematów