Trwa ładowanie...

Nowe miejsce: aleje3

Mieszcząca się w budynku Muzeum Narodowego restauracja serwuje jedzenie w otoczeniu dzieł sztuki. Rysunki naścienne w alejach3 to dzieło artysty Jana Dobkowskiego

Nowe miejsce: aleje3
dzkssdj
dzkssdj

Czy wiecie, gdzie mieści się adres Aleje Jerozolimskie 3? O tym, że to adres Muzeum Narodowego , przypomni Wam nazwa nowej restauracji mieszczącej się w jego budynku - aleje3. Nowe miejsce, jak na lokalizację przystało, serwuje przekąski, obiady, wykwintne kolacje i biznesowe brunche w otoczeniu dzieł sztuki.

Można tu zobaczyć rysunki naścienne z cyklu „Wszechbędące” wykonane w listopadzie 2012 roku przez Jana Dobkowskiego, którego prace znajdują się we wszystkich muzeach narodowych w Polsce oraz w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Jest to ostatnie dzieło z cyklu „Wszechbędące”, który artysta rozpoczął w 1969 roku. Dobkowski udowadnia, że sztuka jest wolna i niczym nieograniczona, może znajdować się wszędzie wychodząc z obrazu w realną przestrzeń.

Zdecydowaliśmy się stworzyć miejsce, w którym każdy będzie czuł się dobrze, przy równoczesnym zachowaniu artystycznej atmosfery otoczenia. Myślę, że ten cel udało nam się zrealizować – mówią zgodnie prowadzący restaurację aleji3, Aleksandra Furmankiewicz i Norbert Kabaczyński - Restauracja proponuje połączenie kultury, sztuki i kuchni wyrażone w każdym szczególe – od przyjaznej atmosfery, poprzez smaczne dania aż po designerskie, dopracowane w każdym szczególe wnętrza zaprojektowane przez studio InDesign. Każdy element wystroju restauracji jest wyważony a całość tworzy minimalistyczną układankę.

W menu znajdziemy klasyczne dania kuchni wielu kultur z wieloma polskimi akcentami, takimi jak kopytka na śmietance z wędzonym łososiem, arbuz z grilla z serem feta i octem balsamico, mieszane liście sałat z dressingiem kozim na carpaccio z buraków.

dzkssdj
dzkssdj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzkssdj
Więcej tematów