Trwa ładowanie...

Most Północny do remontu!

"Może się zdarzyć, że ruch na Skłodowskiej-Curie zostanie przez jakiś czas wstrzymany"

Most Północny do remontu!
d3c07vr
d3c07vr

Kosztował prawie miliard złotych i został oddany zaledwie 2 lata temu. Most Północny (Skłodowskiej-Curie), ósma drogowa przeprawa przez Wisłę w stolicy właśnie idzie do remontu. Jak informuje zw.com.pl od kilku miesięcy nowa nawierzchnia tej przeprawy pęka, odkształca się i faluje pod naciskiem kół samochodów. Dlatego Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych (ZMID) zdecydował, że droga musi zostać naprawiona.

Ruch na moście zostanie ograniczony co zapewne wywoła niemały paraliż komunikacyjny w tej części Warszawy. Co jest wyjątkowo irytujące, obecnie - z powodu remontu Trasy AK, jadący z Pragi w kierunku Żoliborza są kierowani właśnie na most Północny. Prace zaczną się jeszcze wiosną. Drogowcy nie będą wymieniali całej nawierzchni mostu. Zniszczone fragmenty będą wycinane, a w ich miejsce będzie położona nowa izolacja. Jak jednak czytamy, może się zdarzyć, że ruch na Skłodowskiej-Curie zostanie przez jakiś czas wstrzymany.

Jak wynika z ekspertyzy przygotowanej dla Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów, przyczyną kruszenia się jezdni na nowym moście są "substancje metaliczne zawarte w cemencie użytym do produkcji betonu". Most Północny został zbudowany przez konsorcjum firm pod przewodnictwem Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua. Zgodnie z kontraktem wykonawca udzielił trzyletniej gwarancji na obiekt i właśnie w ramach tej gwarancji odbędzie się remont tego obiektu.
Prace na moście mają się zacząć jeszcze tej wiosny.

d3c07vr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c07vr
Więcej tematów