Trwa ładowanie...

Mapa Dumy i Wstydu: Ursynów

Duma: Park Romana Kozłowskiego

Mapa Dumy i Wstydu: Ursynów
d4aqvlc
d4aqvlc

Kolejne zgłoszenie do naszej Mapy Dumy i Wstydu Warszawy to piękny, zielony park na Ursynowie - Park Romana Kozłowskiego.

Park Romana Kozłowskiego jest położony w rejonie ulic: Koński Jar, Nutki, Rzymowskiego, Puszczyka. Większą część parku zajmuje sztuczne wzniesienie - Kopa Cwila, skąd roztacza się szeroki widok na pobliskie osiedle Służew nad Dolinką. Kopa Cwila najwyższy sztuczny szczyt Ursynowa powstał w latach 70 –tych XX wieku z ziemi nawiezionej z wykopów pod budowę pobliskich budynków i dróg.

Co to jest* Kopa Cwila*? To sztuczne wzniesienie, które powstało w latach 70. XX wieku, z ziemi z wykopów pod budowę bloków i dróg. Trafiały na nią również prefabrykaty, które miały posłużyć do budowy okoliczych budynków mieszkalnych, ale uległy uszkodzeniu w transporcie. Na pomysł sypania górki wpadł inż. Henryk Cwil, główny inspektor w Stołecznej Dyrekcji Inwestycji Spółdzielczych. Od jego nazwiska wzięła się zwyczajowa nazwa wzniesienia. [Wikipedia.pl]

d4aqvlc

Dziękujemy Wam za wielką aktywność przy współtworzeniu mapy . Wszystkie nurtujące Was problemy zostaną przekazane do Ratusza. Będziemy pilnowali, by je jak najszybciej rozwiązano. Program poświęcony projektowi przez cały okres tworzenia mapy będzie emitowany podczas czwartkowych wydań audycji „Poranek w RDC” o godz. 9:30. Codzienne aktualności będzie można znaleźć u nas, w WawaLove.pl i na naszym fanpejdżu.

d4aqvlc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aqvlc
Więcej tematów