Trwa ładowanie...

Mapa Dumy i Wstydu: Praga Północ

Duma: Szlak Golędzinowski

Mapa Dumy i Wstydu: Praga Północ
dm4cixi
dm4cixi

"Szlak Golędzinowski - idealne miejsce dla biegaczy, rowerzystów. Na spacery, aby oderwać się od miejsk*iego zgiełku"* - opowiada nam pani Justyna... i gorąco poleca to miejsce warszawiakom. To podobno najpiękniejsze miejsce na przejażdżkę rowerową lub spacer w całym mieście!

Szlak Golędzinowski to szlak położony malowniczo między dwoma warszawskimi mostami - od Gdańskiego do Grota-Roweckiego - wzdłuż praskiego brzegu Wisły. Znajduje się w obszarze chronionego krajobrazu i specjalnej ochrony ptaków Natura 2000. Nazwa szlaku powstała od osady Golędzinów, o której pierwsze wzmianki pochodzą z 1387 roku. Na tym odcinku koryto Wisły wypełniają ławice kamienne utworzone z głazów narzutowych. Ich średnica dochodzi do 10 m. Na tych ławicach kamiennych osadza się piasek i w ten sposób powstają łachy i wyspy. Te z kolei stanowią miejsce wypoczynku, lęgu i żerowania warszawskich ptaków wodnych.

Jak ktoś nie wie, gdzie jest owy szlak, to jest to urocze miejsce po prawej, praskiej, stronie Wisły za mostem Gdańskim w stronę elektrociepłowni na Żeraniu - dochodzi do mostu Grota. Jest to dalsza część ścieżki biegowo-narciarsko-rowerowej, ale tam już więcej ptaków i bobrów. Kto lubi podglądać zwierzaki to jest to idealne miejsce na spacer i nie tylko - czytamy cyclingwarsaw.blogspot.com.

dm4cixi

A Wy gdzie najchętniej spędzacie czas nad Wisłą? Czekamy na Wasze wiadomości i komentarze!

Dziękujemy Wam za wielką aktywność przy współtworzeniu mapy . *Wszystkie nurtujące Was problemy zostaną przekazane do Ratusza. Będziemy pilnowali, by je jak najszybciej rozwiązano. Program poświęcony projektowi przez cały okres tworzenia mapy będzie emitowany podczas czwartkowych wydań audycji „Poranek w RDC” o godz. 9:30. Codzienne aktualności będzie można znaleźć u nas, w WawaLove.pl i na naszym fanpejdżu . Zgłoś swoją propozycję do Mapy Dumy i Wstydu Warszawy!*

dm4cixi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm4cixi
Więcej tematów