Trwa ładowanie...

I Weekend Weganizmu

Przyjdź i dowiedz się, co łączy weganizm z prawami zwierząt i jak stosować wegańską dietę

I Weekend Weganizmu
dzpuo0t
dzpuo0t

Pod koniec października w Warszawie odbędzie się pierwszy Weekend Weganizmu. Po sześciu edycjach cieszącego się popularnością Tygodnia Weganizmu, Stowarzyszenie Empatia zdecydowało się zorganizować dwudniową imprezę również poświęconą tematyce praw zwierząt i weganizmu.

W ramach akcji zaplanowano spotkania z Dorotą Probucką – autorką książki Filozoficzne podstawy idei praw zwierząt – oraz z dietetykiem Jakubem Sobieckim. Podczas Wegańskiego Weekendu będzie miała miejsce prezentacja wegańskiego startera Weganizm. Dlaczego? Jak? Mały przewodnik – broszury Stowarzyszenia Empatia opracowanej z myślą o osobach zaciekawionych dietą roślinną i tych, które chciałyby jej spróbować, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Będą też konkursy z nagrodami!

Narastające zainteresowanie kwestią etycznego stosunku człowieka do innych zwierząt skłania kolejne osoby do bliższego przyjrzenia się diecie roślinnej – już siedem procent Polek i Polaków wybrało dietę wegańską lub wegetariańską albo aspiruje do tego sposobu życia. Efektem są kolejne wegańskie restauracje, jadłodajnie i blogi. Pojawia się też coraz więcej pytań o dietę roślinną na grupach dyskusyjnych i forach. Powszechny zalew informacji sprawił jednak, że czasem trudno zorientować się, która z nich oparta jest na dowodach naukowych, a która stanowi tylko mniej lub bardziej subiektywną opinię autora. Organizowana przez Stowarzyszenie Empatia impreza ma na celu przedstawienie różnych aspektów weganizmu – etycznego, zdrowotnego i ekologicznego – w oparciu o wiarygodne źródła.

dzpuo0t

PROGRAM

25.10.2014 (sobota), godz. 17:00–19:30
Spotkanie z Dorotą Probucką – autorką książki „Filozoficzne podstawy idei praw zwierząt”
Miejsce: księgarnio-kawiarnia PSYCHE w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31

Dorota Probucka – adiunkt w Zakładzie Etyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, autorka książek z zakresu filozofii i etyki. Książka, o której będzie mowa, to dogłębne opracowanie tematu praw zwierząt. Po prostu trzeba ją mieć (i czytać)! Rozmowę poprowadzi Dariusz Gzyra – współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Empatia.

Oprócz tego - wegański starter (przedstawienie nowej broszury opracowanej przez Empatię) oraz
konkurs z nagrodami (kilka egzemplarzy książki, o której będzie mowa)

dzpuo0t

26.10.2014 (niedziela), godz. 18:00
Spotkanie z dietetykiem Jakubem Sobieckim
Miejsce: Warsztat, Plac Konstytucji 4

Jakub Sobiecki – dietetyk, ukończył Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. Ma rzadko spotykany talent przedstawiania trudnych, skomplikowanych zagadnień z zakresu dietetyki w jasny i zrozumiały sposób.

Do tego wegański starter – przedstawienie nowej broszury opracowanej przez Empatię i konkurs z nagrodami

dzpuo0t

Wstęp na spotkania jest bezpłatny

Sprawdź inne darmowe wydarzenia w Warszawie!

dzpuo0t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzpuo0t
Więcej tematów