Trwa ładowanie...

Futurystyczny kampus UW

Studenci rozpoczną tu naukę już w nowym roku akademickim

Futurystyczny kampus UW
d2eekqp
d2eekqp

Prace budowlane nad Centrum Nowych Technologii Ochota mają się ku końcowi. To nowa inwestycja Uniwersytetu Warszawskiego, która ma zmodernizować kampus na Ochocie, gdzie znajdują się budynki wydziałów przedmiotów ścisłych. Na pierwszą połowę 2013 r. zaplanowano prace wykończeniowe i wyposażenie Centrum Nowych Technologii (CeNT I). Do użytku zostanie przekazane na jesieni, wraz z nowym rokiem akademickim.

Budowa budynku Centrum Nowych Technologii (CeNT I) rozpoczęła się na początku 2010 roku. Sporo czasu zajmie jeszcze wykończenie i wyposażenie tego ośrodka naukowego, m.in. w sprzęt komputerowy o potężnej mocy obliczeniowej kwalifikującej go do najpotężniejszych w Europie. Na tyłach budynki staną specjalnie zabezpieczone pomieszczenia z agregatami i bateriami. Zapewnią one awaryjne zasilanie komputerów w budynku. Każdy agregat ma wielkość autobusu.

Ciekawym rozwiązaniem będzie ogromne atrium pomiędzy budynkami, które posłuży integracji i relaksowi studentów. Pod szklanym dachem zamknięto prawie 700 m2 powierzchni, w której zbiegają się drogi komunikacyjne. Znajdą się tu kawiarnie i księgarnie, ale także całoroczna zieleń. Stanie tu 11 nawadnianych donic z 6-metrowymi fikusami! Interesująco zapowiada się również wejście do budynków, gdzie staną 4 leżące, czarne obeliski, z naniesionymi wzorami i formułami matematycznymi, fizycznymi i chemicznymi, które stworzyli polscy naukowcy.

Oprócz tego budynku kampus na Ochocie wzbogaci się także o nowy budynek dydaktyczny Wydziału Fizyki (CeNT II) oraz gmach Wydziału Psychologii, który zostanie przeniesiony tu z ulicy Stawki. Budynek stanie w samym centrum kampusu, a na dachu trzech auli zostaną zlokalizowane tarasy z zielenią. Budowa gmachu ma się rozpocząć w czerwcu tego roku.

d2eekqp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eekqp
Więcej tematów