Trwa ładowanie...

Francuski folk w stolicy

Bal Folk, warsztaty taneczne oraz fajny koncert!

Francuski folk w stolicy
d3znlpn
d3znlpn

Francuskie tańce tradycyjne z Poitou są idealną propozycją dla wszystkich entuzjastów wspólnej tanecznej zabawy. Cechuje je bogactwo form tanecznych i muzycznych – odnaleźć w nich można tańce w kręgu, korowody, formy rzędów czy układów w czwórkach, jak i tańce parowe, w zróżnicowanych rytmach dwu i trójmiarowych i w najrozmaitszym tempie. Układy są przystępne w nauce, a sam proces ich przyswajania daje wiele radości, więc w takich warsztatach mogą wziąć udział również osoby, które wcześniej nie miały żadnego kontaktu z tańcami francuskimi.

Warsztaty odbędą się 12 maja o godz. 17.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury Ochoty (ul. Radomska 13/21 wejście C)

W tanecznym menu nie zbraknie tańców takich jak: Marchoise, Gâtinelles, Mardi Gras, avant deux à Coutant, Maraîchines.
Na deser zostanie zaserwowany taniec ułożony przez Lucasa Thébaut.

Na warsztaty dobrze jest przynieść lekkie, komfortowe obuwie na zmianę. Po naukach odbędzie się koncert Lucasa Thébaut - jednego z najbardziej utalentowanych akordeonistów młodego pokolenia wśród francuskich muzyków grających przede wszystkim do tańca.

d3znlpn

Ten koncert stanowić będzie idealną okazję do doświadczenia ciałem i duszą, czym jest francuski Bal Folk oraz do wykorzystania wcześniej nabytych umiejętności tanecznych w praktyce. Po koncercie - zabawa taneczna przy francuskiej muzyce. Bilety nie są drogie. Warsztaty kosztują 10, a koncert 20 zł.

Nie wszyscy wiedzą, ale w Polsce to właśnie Warszawa jest wiodącym ośrodkiem Bal Folkowym. Spotkania fanów odbywają się co tydzień, co środę o 20.30. Ludzie spotykają się by wspólnie tańczyć. Dla tanecznych pasjonatów to* okazja spróbowania czegoś całkiem niszowego, niedostępnego w szkołach tańca.*

Więcej szczegółów poznamy odwiedzając stronę. Zobaczcie też wideo poniżej.

d3znlpn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3znlpn
Więcej tematów